Új hozzászólás Aktív témák

  • axlfsi

    veterán

    Nos, most igyekszem leírni lépésről lépsére mit csináltam és egyúttal elengedem ezt a kérdést (mert szerintem valami bugos, homokszem került a gépezetbe), ... de pillanatnyilag jó(!), úgy látni a játékból is, hogy "Enabled" a 120Hz

    Tehát:

    - minden kikapcsolva
    - a jelenlegi 8k-s kábelt kihúztam az Xbox-ból és a HDMI4-be dugott, PS5 kábelét (a PS5-ből kihúzva), átdugtam az Xboxba
    - Xbox bekapcs, az a TV-t bekapcsolja, majd mint új eszköz a HDMI4-en, elindul a TV setupja, hogy beállítsam a bejövő jelnek megfelelő konfigurációt a HDMI4-en --> engedtem neki és végigkattintgattam, majd fel is ismerte, hogy 4k@120Hz -es eszköz (első és egyetlen olyan TV által közölt információ, ahol látni, hogy a forrásjelet milyen képfrissítési tartományba sorolja - hoppácska! ;) ).

    - hagyom(!) a Kép üzemmódot a "Normál" -on, amit felkínált a TV
    - játék elindít -> "Enabled" a 120Hz-es a menüpont! :Y

    Na, most akkor derítsük ki, mi volt a gond korábban;

    - minden kikapcs
    - régi (8k-s) vastag, minőségi kábel vissza a konzolba, azaz, HDMI3 (arc) a TV-n
    - Xbox bekapcsol, itt ugye a Kép üzemmód: "Játék" már korábbról konfigolva
    - láss csodát: játék elindít és továbbra is a 120Hz-es menüpont "Enabled"

    ... na, innentől kezdve nem értem, pedig bennem is ezek merültek fel, mint esetleges "gyenge pontok":
    - HDMI3 (arc)
    vagy a
    - Kép üzemmód: "Játék" valahogyan belenyúl a jelbe és befolyásolja mégiscsak (negatívan) a teljesítményt és nem ismeri fel a játék 120Hz képesnek a TV-t

    ... de NEM. Egyik sem jön ki. Itt adtam fel. Most ugyebár, minden visszakerült az eredeti felállásba és mégis látni a 120Hz -es menüpont alatt, hogy "Enabled"

    Köszi, hogy elolvastad, de fejed ne törd a válaszon, mert itt valamilyen paradoxon áll fenn :D

    Szép napot! :R

    [ Szerkesztve ]

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Új hozzászólás Aktív témák