Új hozzászólás Aktív témák

  • enterember

    csendes tag

    válasz greggorius #31494 üzenetére

    Szia,

    Én egy pár napja nyúzok egy ilyet, tehát a leírtakat ilyen szempontból is nézd!

    Egy hat éves 40 colos Samsung FHD-ról váltottam (félokos, mert van benne smart funkció, de nem teljeskörű (pl. nem lehet vele netezni)), mert egyrészt már elegem volt a sok kiegészítő használatából (Raspberry - főleg Kodira, Chromecast), a kevés telepíthető applikáció lehetősége, netezés hiánya, és úgy éreztük párommal, hogy egy nagyobb képátmérőt is elbírna a szoba.

    - Mint ahogy itt sokan írták, a 49" az nem nagy ha mondjuk 3 méterről nézed. Ez tényleg így van.
    - Nagyon szép a TV külsőre, ez az alig 1 centis káva nagyon megdobja.
    - Az X1-es prociról azt mondták, hogy nagyon szépen tud felskálázni, , a nick jr. az egyik legvacakabb minőségű csatorna, de amit csinál vele az szerintem fantasztikus. (Azért azt tegyük hozzá, hogy 1-2 órát biztos eltöltöttem a színek, kontraszt, stb. állítgatásával, de szerintem ezzel mindenki így van) (meg azt is, hogy ha nincs bekapcsolva a képjavítás, akkor még a HD adás is láthatóan zajos) Képjavítással azonban a normális minőségű SD adás már abszolút nézhető, a HD pedig kimondottan szép!
    - a Kodi nagyon szépen fut rajta, van összehasonlítása alapom a RPi 3-hoz képest
    - telenor MyTv - ugye a Spíler - jól fut és kimondottan szép a kép, akadásmentes
    - csatornaszerkesztés PC-n szerintem nagyon nagy feature

    Sajnos még nem volt szerencsém egy Bluray-t vagy valami komolyabb minőségű filmanyagot megtekinteni, tehát erről nem tudok nyilatkozni.

    - Ami nem tetszik az a hangja. Állítottam már rajta mindent, van rajta hangszínszabályzó is, de nagyon "nyers" perszr lehet csak nem találtam még meg a megfelelő beállítást.
    - A másik a távirányító, szerintem nagyon mélyen kell nyomni a nyilakat ha navigálsz, kissé nehézkes a használata.

    Összességében eddig jó választásnak érzem!
    Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák