Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz shmano #18806 üzenetére

    "hdmi kábellel egyetertek, én egy audioquest forest el használom, hatalmas a különbseg egy noname xAr hdmi kábelhez képest. "

    Evvel azért sokan vitatkoznának veled... Nekem már az összes hdmi kábelem audioquest chocolate, de merem állítani, hogy 2-3 métere nem érdemes horror árú hdmi kábelre költeni... Alapvetően 2 fajta kábel van, az egyik működik a másik nem... Nem azt mondom kábel és kábel között nincs sok minőségi különbség, még kézbe tartva is, de olyat nem tapasztalni, hogy a drágább kábellel jobb minőségű lenne a kép... (mondjuk kontrasztosabb, vagy élesebb). A lényeg, hogy itt digitális jeltovábbítás van, tehát vagy értelmezhető vagy nem... Olyan nincs, hogy félreértett valamit a jelben és ezért, mondjuk homályos lesz a kép, olyankor egyértelmű hiba keletkezik... Ami viszont tapasztalható, hogy a jobb minőségű kábel hosszabb méretben sokkal tovább vezeti hiba nélkül a jelet... (jobb a zavarvédettség is...)
    A digitális jelátvitelre tökéletes példa: Ha egy taknyos zsebkendőre, ökölbe szorított zsírkrétával felírom a telefonszámomat, ha te elolvasva fel tudsz hívni, akkor tökéletes jelátvitel történt... És a lényegen nem javít már tovább az sem ha a számomat egy pauszpapirra, tussal szabvány betűkkel írom fel...
    A én konzekvenciám, hogy a nagyon olcsó kábeleket kerülni kell, de a nagy prémium felé csa akkor érdemes menni, ha a gyakorlat, a hosszúság indokolja...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák