Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nightmare

    senior tag

    válasz Nightmare #589 üzenetére

    Ezt meg akartam kérdezni már régen: miért bagóztok? Mi öröm van egy büdös, drága, és egézségtelen vacakban? Sztem ez a gyengeség jele, de ez szigorúan SZVSZ :)

    Csak írok még vmit. Egyik kollégám kb 40 éve dohányzik. Kérdésemre, hogy miért nem szokik le, nem fél, hogy bele fog halni?-ra a válasz az volt, hogy "valamiben meg kell"

    De könyörgöm, nektek mindegy, hogy tüdőrákban, netán bypass műtét után, évekig szenvedve haltok meg? Egyik kollégámnak volt ilyen műtétje, hát nem egy leányálom, ráadásul vizesedik a tüdeje. Alig kap levegőt. Megéri ez nektek? Igazán nem értem ezt. Ráadásul igen drága, és nem véletlen mondják, hogy egy ház árát könnyedén el lehet füstölni...

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • frame>24

    addikt

    válasz Nightmare #590 üzenetére

    Igen, szép és "hatásos" video. Csak épp 400 cigit nem 3-4 óra alatt szívsz el, akkor jönne a nikotin-mérgezéses légzésbénulás. (Magyarul a szervezet közben azé' tisztít valamennyit, és FONTOS: a szívás jellegétől, sebességétől is függ az égés hőfoka, + hogy mennyi szar jön ki a levelekből!) Amúgy, pl. ugyanezt a modellt meg lehetne csinálni nagyvárosi levegő vízbeoldásával és "tömegállandóságig való hevítésével." Mondjuk átáramoltatnak 0,5 L x 16 (=1 perces légézéstérfogat) = 8 L * 60*24 = 11520 L = 11,5 m^3 levegő /nap...keress ilyen vidiót, azt' hidd el, abban is lenne mit felvágni a vajkéssel...
    (Természetesen a dohányzás káros, undorító, és én is le akarok szokni)

    mod: amíg válaszolsz, elszívok 1cigit... :D

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • net84

    őstag

    válasz Nightmare #590 üzenetére

    Öröm szvsz nincs bent, legalábbis részemről...függőség és "cselekvés-kapcsolás" az van.

    Gyengeség? Miért is? Mitől gyenge egy dohányos? Ennyi erővel gyenge, aki iszik, aki rendszeresen gyorsabban hajt a megengedettnél.....és még folytathatnám.

    Természetesen figyelembe vettem, hogy ez a te véleményed...

    Nem mondom azt, hogy egészséges, de nem is a gyengeség jele. SZVSZ
    Azt sem mondom, hogy nem akarok leszokni róla, de amíg nem találok ki valami helyettesítő dolgot pl. a reggeli meló elötti kollektíve udvari megbeszélés idejére (és a többire, amihez kapcsolom még a rágyujtásomat), addig én személy szerint nem tudok/nem is akarok leszokni...

    A video jó, de az utánna lévő dohányos kolléga számolása és felvetése is...

    Read only...

  • Thyb

    senior tag

    válasz Nightmare #594 üzenetére

    a dohányzás nem csak sima betegség, hanem szenvedélybetegség ami függőséget is jelent. Ahoz, hogy valaki leszokjon bár olyan elvonó mint a drogok esetében nincs szükség, de viszont az tuti, hogy egy bizonyos környezet kell. Bármi kizökkentene a nyugalomból, akkor ezt elég nehéz lenne véghez vinni.

    Én 20 éve dohányzom, napi 1 dobozzal amire nem vagyok büszke, ugyanakkor azt tudni kell, hogy a szervezet mennyire viselődik meg, az függ a dohányos szervezetétől, a dohány minőségétől és a dohányzás módjától is. Ami linket itt láttam a 20 szál cigiről, az szép ugyanakkor messze nem valós, hogy ezzel mindenkit megnyigtassak. Más intenzitással sziv egy gép és más intenzitással egy személy, ugyanakkor a káros anyagok jórésze a légzőcső oldalára és a szájban rakodik le ami válladékokkal együtt távozik.

    a multkor voltam vért adni, erre a doki miután meghalgatta a tüdőmet"milyen jó, hogy vannak olyan egészséges emberek is a cégnél akik nem dohányoznak" nem tudom, hogy ha a tüdőmön nem is hallotta, miért nem érezte rajtam az "illatot" .

    [ Szerkesztve ]

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • S-one

    csendes tag

    válasz Nightmare #590 üzenetére

    Hogy mi a jó benne? A válasz röviden tömören: Jól esik. Mégis mi másért szívnák az emberek? De biztos van egy pár olyan barom, aki menőzésből, vagy unalomból szívja a cigit. (De én ígyis úgyis kénytelen leszek leszokni...)

    Mindenki: Na az télleg, nagy veszteség lenne a vendéglátóknak, ha betiltanák mindenütt a cigit. Meg hát így nehéz lenne télen összegyűlni a haverokkal hétvégekként.

    A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Nightmare #597 üzenetére

    nem a dohány a nikotin és a kátrány az ami káros, hanem a különböző dohánypácok, de a dohányzás sokkal inkább azokra káros akiknél az anyagcsere rossz, aminek a legáltalában a rossz étkezési szokás, illetve a stressz az okozója. A dohányráknak pedig nyugati tudósok szerint messze semmi köze a kátránynak mint inkább a műszálas filter rostok. Akkor amikor az ember tördeli a filtert az ajkaival, akkor a műanyagszállakból is lesziv 1-1 slukkal, ezt viszont a szervezet nem kéápes feldolgozni mert szintetikus anyagról van szó. Ha visszanézed a videót a 400 szálról, akkor látszik, hogy amikor a végén a dehidratált korom maradványt vágja, akkor rostok sokasága van jelen. Ez az ami káros, mert ezt a szervezet valóban nem képes feldolgozni. Amikor valaki szivja a cigit és morzsolgatja a filtert közben akkor ezeket a rostokat bontja darabjaira, ami besziváskor a tüdőben landol. A dohánypácok pedig bár mesterséges izesitések és kémiailag előállitott aroma illetve kipárolgásgátló hatásuak, messze nem okoznak akkora kárt. A pipa ill.szivarozók hamarabb kapnak szájrákot, a koca bagósok akik pedig ritkán gyujtanak rá gége rákot,

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • fero02

    veterán

    válasz Nightmare #642 üzenetére

    Kedves Nightmare

    Ha már ennyire belelendültél a témába, akkor nekem is csinálhatnál egy ilyesmi összeállítást arról, h a leszokás mennyiben befolyásolja az immunrendszert és magát az egész szervezetet, ill milyen hatással lehet az ember személyiségére, testsúlyára, közérzetére, stb.

    Megköszönném! :DDD THX! :R

    Üdv!

  • Emosz

    tag

    válasz Nightmare #642 üzenetére

    Mondjuk azt nem hiszem, hogy itt pesten valaha is ilyen szép kis fehéres-rózsaszines tüdőm lesz újra.... De abban viszont biztos vagyok, hogy nem lesz annyira fekete mint a jobb oldali képen, szerencsésnek vallom magam mivel a város egyik külső kerületében lakom....
    Másrészt valaki említette, hogy a boncmesterek nemnagyon tudják megállapítani egy tüdöről, hogy szimplán csak városban élt vagy dohányzott-e... Ezt elég nehezen tudom elhinni... Szerintem teljesen más ha közvetlenül letüdőzöd a cigifüstöt....

  • Nightmare

    senior tag

    válasz Nightmare #674 üzenetére

    Az a baj a dohányosokkal, hogy azért nem szoknak le, mert ez így nekik jó. Legalábbis azt hiszik. Jó, mert ha idegesek, nyugtalanok(amit persze a nikotin hiány idéz elő :) ), akkor eljátsszák süsüt, és utána minden rendben. Sok dohányos azt mondja, hogy neki ez így jó. Persze, mert gyengék ahhoz, hogy letegyék, inkább a rabja lesz a szernek. Soktól hallottam, hogy nem szokik le, mert nincs miért, kiért. Saját magunk nem számítunk? Dehogynem. Nem akarom elhinni, hogy ennyire nem érdekli az embereket az, hogy méreggel(mert ugyebár a nikotin az, node a többiről már ne is beszéljünk)) tömik magukat. Nem hinném, hogy a mai társadalomban nem számít a havi 15000 ezer forint. Én felemelném 1000/dobozra. Aki így is megveszi, hát akkor sajnálatomat fejezem ki.

    Márpedig meg fogják venni. És akárki akármit mondd azért bagóznak ( atöbbit ne említsem, pia, drog, gyógyszerfüggőség), mert gyengék! Félnek szembenézni a kis szenvedéssel, amit kéne tenni egy jobb, egézségesebb élet reményében. Gyenge ahhoz, hogy letegye a cigit...de nem gyenge CSAK a cigiért majdnem 4 napot dolgozni egy hónapban. Akinek van gyereke, az tegye le, és vegyen a srácnak egy biciklit...vagy magának. Vagy egy új tv-t, szekrényt...akár autót is, részletre. :K

    Bármit, csak ezt a szemét, bűzölgő, tetvedék cigarettát! Kollégám bypass műtétje után(vizesedik a tüdeje, sok műtét és szenvedés után sem kap levegőt, napi 2 doboz cigi, már nem cigizik), ezt mondta, ha ezt tudja, akkor el sem kezdi. Nolám...biztos csak vele történik meg. Meg Veled is megfog!!!

    [ Szerkesztve ]

    -Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

  • rien

    senior tag

    válasz Nightmare #675 üzenetére

    Te dohányoztál? Avagy orvos netán lélekbúvár vagy?
    Visszanéztem a topikot, de nem látom hova tartozol dohányzás ügyileg, vagy csak átfutottam rajta, sejtés alapján nem mondanék egyenlőre semmit :U

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • rien

    senior tag

    válasz Nightmare #678 üzenetére

    az a sejtésem, hogy te még soha egy szálat nem szívtál el :)

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • rien

    senior tag

    válasz Nightmare #680 üzenetére

    Ezzel nincs is semmi baj. Persze lehet utálni őket, megértelek.

    Ám azt egyáltalán nem értem meg és ugrottam is rá, hogy soha nem dohányoztál, nem voltál a rabja tehát fogalamad sincs miről beszélsz. De ez a kisebb gondom.
    Ami jobban zavar az az, hogy leszarozol, legyengézel embereket, mert esetleg önerőből nem tudnak leszokni. Tudod ismerek több olyan embert aki napi 12-14 órát gürizik a családjáért szombat és vasárnap is, hogy a gyermekeinek kitudjon teremteni egy lakást, hogy jobb eséllyel indulhassanak az életben.......ám egyetlen szépség hibája van, hogy dohányzik. De eme szenvedélyétől nem tud megszabadulni. Szerinted egy ilyen ember gyenge? Én semmiképp se mondanám, hogy gyenge, legfőképp nem azt, hogy akaratgyenge. Mert lehet, hogy te mint nemdohányzó belehalnál ha ennyit kéne dolgozod, és ehhez kőkemény akarat kell, minden reggel újrakezdeni látástól-mikulásig, hogy másnak örömet okozzon, mert nem ő fogja élvezni a hasznát. Én az ilyen embert tisztelem és mindennek tartom csak gyengének nem.

    Én úgy gondolom, hogy az önerőből történő leszokás sikeressége a függőség milyenségétől függ. És lehet, hogy erről az ember maga nem tehet, mert így kapta a természetét /agyi funkióit nevezd aminek akarod, ugyanúgy mint a szeme színét, ízlését... Én is ismerek több olyan embert is aki bármikor képes leállni, irigylem is nagyon, vagy néha ha jól esik neki elszív egy-kettőt, de nem alakul ki nála függőség. Nekem mint kiderült soha többet egy szálat nem szabad majd elszívnom, mert nálam jön a kőkemény függőség. És nem hinném, hogy pusztán ezért én és a többi leszokni vágyó szarabb embernek avagy gyengébbnek számítana.

    De azért egy valamit jól gondolsz: jó dohányozni. És ez csak egy rizikófaktor a sok közül.

    #682-re: szerintem ez a topik nem erről szól, nyiss egy dohányzás ellenes topikot, itt leszokni szeretnének emberek és sorstáraiktól ötletet/bíztatást kapni a kitartáshoz, nem baszogatást hallgatni, hogy szarok vagytok.

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • rien

    senior tag

    válasz Nightmare #686 üzenetére

    De ugye van bőven olyan is aki nem dohányzott életében (még passzív dohányosként sem) és mégis szörnyű halált halt.
    Ezt én írtam ide május 13-án #472
    nekem a családomban pár hónapja két embernél is rákot diagnosztizáltak :((( egyikőjük sem dohányzott soha és az egyikőjük pont tüdőrákkal küzd.
    A tüdőrákos azóta meghalt, a másik még küzd, több műtét után áttétes lett, életben maradási esélyei egyenlők a nullával. De mióta ezt beírtam még egy nem dohányzó ismerősöm meghalt gyormorrákban. Egyikőjük sem vérszerinti rokonom csak csalágtag és hangsúlyozom egyikőjük sem dohányzott és mind a hárman 50 év körüliek, tehát még bőven élhettek volna.
    És ott a nagyapám aki évek óta nem dohányozhatna, de mégis szívja és még se viszi el az ördög, biztos, hogy úgy fog meghalni, hogy egyszer csak nem ébred fel.
    Szóval a példák itt feleslegesek szerintem, mert ilyen is és olyan is van és szerintem a hajlam sokkal mérvadóbb.

    Aki ide ír hidd el, hogy már túl van az elhatározáson, nem őt kell meggyőznöd, hogy szokjon le. Azt a hozzáállást egy dohányzás ellenes topikban kéne pörgetned szerintem és ott győzködni az embereket, itt már meggyőzték az emberek saját magukat csak egy kis bátorítás kell.

    Vandit.: lehet, de mi nem egy dologról beszélünk, mert nekem pont az a bajom, hogy nekem önerőből nem megy, és én egyébként nem igazán hallottam még ilyet, hogy ezt hangoztatnák (bár itt valóban olvastam egy hszt)

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

  • fero02

    veterán

    válasz Nightmare #674 üzenetére

    Köszönöm! :R

    Rien-nel, vandit-tal jól pörögtetek míg távol voltam :DDD Én mindhármótokat megértelek és mindhármótokkal is egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

  • rien

    senior tag

    válasz Nightmare #717 üzenetére

    Miért én ezzel: Szóval a példák itt feleslegesek szerintem, mert ilyen is és olyan is van és szerintem a hajlam sokkal mérvadóbb. talán nem ezt mondtam :U
    Nem tudom melyik csoportba tartozom, de nem is állítottam semmi ilyesmit, simán lehet, hogy én leszek az első aki rákban hal meg a vérszerinti családomban.
    És tőlem szerintem nem igazán hallottál olyat, hogy nem lenne káros a dohányzás.

    ----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Új hozzászólás Aktív témák