Új hozzászólás Aktív témák

  • dorika87

    őstag

    Sziasztok! Elég zöldfülű vagyok még ebben a témában. TV vásárlás előtt állok. Anyagilag nem tudok rá sokat szánni. Elsőkörben Full HD LED Smart tv-t néztem ki. Fő szempont, hogy DLNA képes legyen. Tehát notebookról ami routeren kapja a netet (wifin vagy kábelen is akár) meg tudja osztani filmeket, amiket a tv le tudna játszani. Azt szeretném kérdezni, hogy DLNA-hoz szükséges a wifi, vagy elég a lan, mert amit tv-t kinéztem és ár/érték arányban nekem megfelelne az a Samsung UE32F5300. Tudom, hogy ez csak wifi ready-s tehát nincsen benne wifi, de pont azon gondolkodom, hogy a wifire igazából tv-ben miért van szükség, amikor kábelen gyorsabb netre képes? Ha a DLNA-t is meg tudom oldani LAN-on keresztül és esetleg telefonos appokat ha letöltök pl távirányító, vagy olyan alkalmazás amivel a tv-n látom a teló videóit. Szóval ha ezekhez nem szükséges a wifi, akkor tulajdonképpen elég olyan Smart tv-ben gondolkodom amiben csak ethernet van. De tényleg nézzétek el a tudatlanságom, de WIFI miért kell egy tv-n ha van LAN? (Nem lenne messze a router, tehát kábelt tudok odáig vinni). Bocsánat ha hülyeségeket írtam, vagy kérdeztem. Csak szeretnék tisztán látni mielőtt vásárolnék. Köszönöm előre is az infókat.

    Közben még annyi jutott eszembe, hogy tulajdonképpen nekem van egy samsung 320gb-os 2.5-ös usb-s HDD-m és ha azt rákötöm a tv usb portjára, akkor már elérem azt amit szeretnék?! Vagy esetleg egy kingston 32gb-os pendrivet. Ugye, jól gondolom, hogy a filmeket lejátszaná így is, és lehet gyorsabb is lenne és akkor nem kell variálnom DLNA-val sem, mert a HDD-t is akkor kötöm rá amikor csak akarom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák