Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoExDeath

    aktív tag

    Sziasztok,

    Q80T-t vettem, nagy a megelégedettség, de volna egy téma amivel eddig nem tudtam zöldágra vergődni:

    Youtube, Netflix, Playstation 4, laptop-ról HDMI-vel, így használom, az első 3 hibátlan élmény eddig, a laptop-os filmnézéssel nem vagyok teljesen elégedett. A felbontást nem teljesen értem (be lehet állítani a laptopon a TV-t 4K és UHD felbontásra, de csak 4K esetén van kép a teljes képernyőn, UHD esetén két fekete csík van oldalt), ami azért fura mert ha 4K fullscreen módban van rajta a laptop képernyő, és elindítok egy UHD felbontású filmet, ugyanúgy ottvan a két fekete csík oldalt, pedig teljes képernyősnek kellene lennie, ugye? A MPC-HC-val kellett trükköznöm hogy teljes képernyőn látszódjon a film (Touch window from the inside). Egyébként érdekes módon a laptopról lejátszott filmnél úgy érzem hogy nem teljesen sima a lejátszás, mintha icipicit "akadozna" a lejátszás néha valamiért ez az érzésem (a laptopban nincs erős GPU de nagyon tápos CPU van benne 32 GB rammal).

    Úgy érzem lenne mit fejleszteni a laptop-TV összeköttetésen, mit javasoltok, hogy a maximális élményt nyújtsa? Más lejátszót/codecet kellene használnom?
    Hogyha HDR képes filmet indítok, azt a TV automatikusan tudja kezelni?

Új hozzászólás Aktív témák