Keresés

Aktív témák

  • kutkut

    addikt

    válasz nggabi #1451 üzenetére

    +1. Pláne, hogy safariban nem lehet állítani a betűméretet. :W
    Amúgy gondolom azért, mert a szövegtördelést nem lehetne meganimálni... :U

    1ébként az egész iOS-ben picik a betűk, az ikonok, minden... SGS után főleg...

    Meizu MX3 32GB

  • tariattila

    veterán

    válasz nggabi #1451 üzenetére

    Ezt nem ertik meg sokan, hogy azoknak akik nem sasszemuek szazszor fontosabb a nagy, jol lathato kijelzo mint a felbontas es szaturbácio...
    soha nem hasznalnek 3,5" kijelzot ez utan...
    na jo itthon lenyulom a bladeet ha epp toltom a samut de erzem is h. Kicsi minden...
    Az hogy hany keppont meg h. Milyen szinhuseg, tized annyira befolyasolo tenyezo nekem mint a fizikai meret... tehat netezni nem kerdes melyiket valasztanam ...ha az arat is mellevesszuk akkor ez hatvanyozodik

  • joey04

    titán

    válasz nggabi #1451 üzenetére

    A safari a legjobb mobilos böngésző, az meg csak sajna iOS-re van. Ráadásul a 4" az még valóban beleférne, de egy DHD már nagy. persze azért bepróbálnám szívesen, csak pár órás használat után ez volt a véleményem. Rövid ideig még egész jó volt.

    Arról nem is beszélve, hogy böngészésen kívül mást is csinálok, és szinte minden területen jobb a felhasználói élmény. tehát én csak a kíváncsiság miatt próbálgatok más készülékeket, egyik sem lesz jobb, mint egy iPhone számomra.

    inkább legyen szar a flash (legalább van) mint hogy ne tudjam letenni a hívást
    ???

    nem értem.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Everman

    addikt

    válasz nggabi #1451 üzenetére

    "és a böngészőhöz: inkább legyen szar a flash (legalább van) mint hogy ne tudjam letenni a hívást "

    öööö, a hívást hagyjuk, éppen SGS a gázos ezen a téren :D eddig már kétszer volt olyanom, hogy nem kaptam meg kezelőszerveket bejövő híváskor és egyszer meg elfelejtette, hogy van benne mikrofon. én hallottam a túloldalt, engem nem hallottak (2.3.3).
    Az iPhone-t lehet savazni sok mindenért, de pont a híváskezelésére és a hívás közbeni hangminőségére egy rossz szót nem lehet mondani. Az antennagate is jó móka, itt ahol lakom alig van 3G-s lefedettség, mégis i4-en még a liftben is tudtam adatkapcsolatot létesíteni, az SGS már kézbe vételtől eldobja a 3G-s hálót, ugyanabban a liftben meg byebye hálózat. Szóval lehet, hogy ezen nem lehet rövidre zárni az antennát, de hatásfokban a béka bizonyos testrésze alatt van az iP4 antennájához képest (a GPS-t ne is említsük ilyenkor, mert a szóra sem érdemes kategóriát képviseli az iPhone-hoz képest).

    A nagyításról meg annyit, hogy i4-en bár szemüveges vagyok, de alapból olvasható minden szöveg, mert olyan a felbontás, itt meg alapból kötelező mindent nagyítani, mert nem lehet elolvasni a szöveget normál méretnél.

    "én melléraktam haver almáját az sgsemnek. nem láttam azt a +100k-t ami miatt le kéne cserélnem."

    Ne felejtsd el, hogy az a +100k lassan 1 évvel a megjelenésük után van, amikor kijöttek a piacra akkor azonos volt az áruk (jó, jó, nem itthon, de akkor is). Az iPhone értékállósága meg kétélű dolog, aki 1 év után el akarja adni, mert vár a következőre, annak jó, aki használtan szeretne venni egyet olcsóbban, annak meg rossz.

    A felárat meg van aki látja. Pl. ha nem jönne az i5, akkor soha nem cseréltem volna le SGS-re még ilyen árkülönbség mellett sem, mert nem érte volna meg nekem.
    iOS-re lényegesen jobbak az alkalmazások, nagyobb a kompatibilitás (vazze több tucat alkalmazást próbáltam, ami alapból elhullik 2.3.3 alatt, pedig nem tegnap jelent meg ez a rendszerverzió, ha kijön egy új iOS verzió, akkor 1 héten belül frissülnek az alkalmazások, ha nem futnának rajta) és használhatóbb, barátságosabb az eszköz.
    Megvettem az SGS-t és azóta napi legalább 1-2 órát ezzel barkácsolok és játszadozok, hogy elérjem azt a stabilitást és működést, amit ott alapból megkapok. Ha SGS-en megkapnám az iOS stabil és gyors működését, akkor eszembe sem jutna romokkal és kernelekkel bíbelődni, de így rá vagyok kényszerítve.
    Ha i4-en nálam nagyon merült az akku az azt jelentette, hogy a reggel 100%-ból estére 50-60% maradt, nem azt, hogy délutánra már töltőért kiabál, átlagos használatnál ahol az SGS 35-40%-ra merül estére, ott az i4-em nem esett 80-85% alá. Ha i4-en 200 mega alá esett a memória, akkor már lefuttattam a Memory Boostert, mert jobban esett a lelkemnek a 370 mega szabad memória, itt meg örülök, ha van 100 mega szabadon.
    Ezek a különbségek sok embernek megérnek egy kis plusz költséget. Átlagosan azért nem 100k ugyanis ez, ha megnézed a használt piaci árakat, akkor az SGS 70-90 eFt, az iPhone 4 (16 GB) 120-145 eFt között mozog (állapottól, szolgáltatótól, kortól függően).

    Már írtam, hogy Androidos szemmel nézve az SGS az egyik legjobb ma elérhető készülék, de nem említeném egy lapon az i4-el, mert teljesen más kategória, más felhasználói szokásokhoz és mentalitáshoz.

    kutkut:
    "Pláne, hogy safariban nem lehet állítani a betűméretet."

    De más iOS-es böngészőben viszont lehet :)

Aktív témák