Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz atirag #7301 üzenetére

    Nálam az Ariston Velis Evo 80 okosbojler van fogyasztásmérőn. Táblázatban néha beírom az állást, így alakul:

    Havonta elmegy egy 95 kWh ECO módban. A távhőnek ez lenne az előnye, hogy mindig van melegvíz, és nagyon olcsó. Tudom, mert van egy lakótelepi lakásunk is, és ott télen a fűtés is olcsóbb mint itt. Pedig nm-re ugyanakkora mind a kettő. Cserébe ott nem szabályozható a fűtés, illetve központilag kapcsolgatják, de úgyis olcsóbb, hogy bőven benne maradok a havi gázfogyasztásos limitben.

    Okosbojler ECO mód, de télen átcsúszom a 210 kWh-os limiten egy picivel. Most például ebben a hónapban:

    A legnagyobb fogyasztó még: LG F2J5WN3W mosógép, aminél 6.5 kg a töltősúly per dob, de hetente kétszer van használva, és a két alkalomnál két töltettel. A két töltet viszont egyben nevetve belefér a Heinner HCD-V804B Kondenzációs szárítógépbe. A szárítógép is csak ennyiszer van használva. Illetve ugye feleannyiszor mint a mosógép, mert megvárom még elkészül a másik ruhaadag, és együtt szárítom őket. A következő lényegesebb fogyasztók: Gorenje BM 1210 BK kenyérsütőgép, mert sütöm a kenyereket. Ez rendszeresen használva van tehát szintén. Valamint a hűtőgép: Gorenje RF3111AW, ezeken kívül van még télen két Adax fűtőpanel, a fürdőszobában ADAX VPS 906 KT fürdés előtt, illetve a WC-ben: ADAX VPS 904 KT ez utóbbi viszont nincs általában bekapcsolva. Két laptop, egy alacsony fogyasztású HP Pavilion 15 cc516nh - 2LE41EA napi használatban, és egy kevésbé alacsony fogyasztású 7 külső meghajtóval + nyomtatóval + scannerrel ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T 32 GB RAM KINGSTON FURY Impact 3200MHz - KF432S20IBK2/32 (KIT 2DB) + monitorral :D ASUS TUF VG249Q Gaming monitor 144Hz

    Szóval így szerintem még egészen jó is, hogy csak kicsivel lépem át télen a limitet. Nyáron viszont keményebb lesz, mert akkor képbe kerül a klíma is. AIRFEL INVERTERES SPLIT KLÍMA 3,3KW LRX/LTXN35UV1B-12000BTU A++ tavaly a nyár fele már le volt tudva amikor bejelentették a rezsicsökkentés csökkentést. Idén már úgy indul a sztori, hogy végig azzal kell számolnom, hogy 18 000 Ft villanyszámla lesz. Mondjuk gázfogyasztás az nem :D Télen fürdéshez 60 fokos vizet használok, nyáron elég lesz az ECO 40 fok is.

    38 évig laktam kertes házban. Ott volt vezérelt áram (éjszakai áram), most egyik lakásomban sincs, az egyik lakótelepi, ott sosem volt, az újban meg megint nincs bevezetve. A H tarfián gondolkoztam, de ahhoz be kell húzatni egy teljesen új kábelt 150 rugó, a kapcsolószekrényt is megint meg kell csináltatni (2017-es egy mérős), hogy beférjen a második mérő is, és a lakáson belül is újra kell a szintén 2017-es kábelezésnél behúzni az extrát ... de meglátom, hogy ez az év hogyan alakul, és majd átszámolom megint. Igazából a 150K + az extra mérőóra amit látok fix díjnak. Hogy belül mennyibe kerül azt nem igazán ... és ezért is húztam a dolgot. Na meg ugye, ha kivezetik a rezsilimitet - erre sok esélyt nem látok, még akkor sem, ha megszűnik a kiváltóoka - akkor mire megtérül a beruházás, az elég sok év is lehet. Az éjszakai áramnál meg ugyanez a helyzet, akkor már három mérő kellene, egy annak is. Viszont az éjszakaira is külön 210 kWh vonatkozik. De akkor az okosbojlert vissza kell váltani hagyományos elektromosra, még plusz beruházás + ha napközben elfogy a 80 liter, akkor így járás :D Bár egyébként a vezérelt áramnál még a régi 2019-es címemnél is volt olyan, hogy napközben is bekapcsolt :D

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák