Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz kameraman77 #13 üzenetére

    Erre mi szükség volt?

    A mindenki által kötelezően megfizetett üres hordozói díj (szerző kompenzálása) miatt az audiovizuális tartalom magán célú másolása nem lopás. Nézz utána a témának, épp idén volt átfogó elemzés a témában itt az ITcafe-n.

    Továbbá sokáig hallgattam walkmant, de valljuk be szerencsére túlhaladott rajta a világ, van már ami jobb és egyszerűbb zenehallgatási élményt nyújt. Nincs ebben semmi megjátszás, de had ne kelljen "oda tekernem" a számhoz, amit hallgatni szeretnék.

    Egyébként ha tudnám mi annak a képnek a neve, akkor most linkelném a bácsit, aki a fejére kötözte dróttal a sokolt.

    nyunyu: hangtechnikában iszonyat otthon lévő volt tanárom beszélt erről, hogy van olyan erősítő ami ki is jelzi hogy rosszul van bedugva a kábel fordítsd meg, de hozzátette hogy egy jó erősítőnek mindegy hogyan van bedugva a tápkábel.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nyunyu #42 üzenetére

    A földhuroknak búgás a jele, mikor áram folyik az eszközöket összekapcsoló földelésen. Egy tápdugó fordítás ezt nem változtatja meg, főleg ha esetleg nem is földelt az erősítő tápja. Szoktak külön földelő csavart feltenni rájuk, hogy földeld ha szeretnéd.

    Valami más dolog lehetett nálad, talán hibás kontaktus ami helyre került mikor a tápdugó forgatással meg lett mozgatva minden.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz 04ahgy #44 üzenetére

    Amit kívánsz, az sajnos lehetetlen. Mindegy milyen erősítő (a lánc többi részét nem is nézve most) végzi az erősítést, az bele fog szólni a hangba. Egyesek a fülnek tetsző, mások a fülnek bántó módon. Mivel nem lehet kikerülni ezt a dolgot, törekszünk a fülnek tetsző rendszert választani, építeni.

    Lelke meg minden erősítőnek van, csak a gagyibbaknak sötét, a drágábbaknak meg nem feltétlen szép. :)

    Mikor végre összeállt az USB->DAC->csöves OTL füles erősítőm, Johnny Cash hangja élettel telt meg. Volt egy minőségi szint amit az Audigy + erősítő tudott nálam, aztán kicsit jobb volt az audio cd + erősítő, ezek felett állt az asztali csöves + audio cd.
    Per pillanat az asztali csöves átépítés alatt áll, most csak a csöves füles erősítőm van meg, de azt mondom megérte a befektetett időt és pénzt.

    Szóval amíg nem koncert teremben laksz (ami szintén lehet elrontott akusztikájú), addig valahol meg kell húzni a kompromisszum vonalát.
    Amúgy 10k embert ki lehet szolgálni pusztán akusztikai erősítéssel? Egy kicsit soknak tartom ezt a néző számot. Jah igen, az akusztikai erősítés is befolyásolja a hangzást jobb vagy rosszabb módon. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Döglött Róka #94 üzenetére

    Napi 8-10 órát ment laza két év alatt a csöves erősítőm 5 csatornán (vagyis 5 cső), de mindössze egy cső adta meg magát ennyi idő alatt, pedig mindegyik cső használt, ismeretlen előélettel került hozzám a Pécsi vásárból, gyakran vastagon retkes állapotban. A kirakódó már csak ilyen. :)
    Ez így jól példázza, hogy mit jelent a rövid élettartam, meg mit nem. Én mondjuk pcl és ecl86 csöveket használtam, azok csak pár száz forintba fájtak.
    Ez az erősítő most pihen, még nem álltam neki a végleges, dobozolt verziónak.

    A korábbi kérdésedre válaszolva, én szintén mérnök vagyok de fiatal, így a nosztalgia kimarad, a sajátjaimon kívül nem volt szerencsém csöves cucchoz eddig. Ezek alapján a személyes véleményem az, hogy ennyire természetes, élő hangzást tranyós cucctól nem kaptam még, pedig már volt vagy 10 rendes sztereó erősítőm.

    A brummos, búgós csöves dolog meg csak legenda, ha búg egy erősítő akkor vagy rosszul van tervezve, vagy földhurok gond van. Mondjuk jellemző hiba lehet csöves cuccnál, ha a fűtő feszültség okoz brummot, de az ilyesmi ellen megvannak a megfelelő megoldások, csak alkalmazni kell a kapcsolásnak megfelelőt.

    Bemelegedni meg minden erősítőnek be kell, egy rendes tranyós erősítőt is illik hagyni melegedni fél órát, mielőtt minőségben akarsz zenét hallgatni rajta. Csőnél csak annyi az eltérés ehhez képest, hogy kell egy fél perc, mire megszólal, nagy ügy. A fél perc után ott is kb. fél óra mire beáll a hőegyensúly, mint más erősítőknél.

    Berakni meg azért raknak be csövet egy mai modern cuccba, hogy a csőre jellemző torzításokkal színesítsék a hangot, legalább is az áramkör feszültség erősítő részén. Magát a "klasszikus csöves hangzást" viszont nem ez hozza el, ahhoz egy csöves végerősítő kell, meg kimenő trafó. A kettő együtt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz jacint78 #107 üzenetére

    De ezeket az értékeket mi alapján mondod? Nem lehet csak úgy kijelenteni a kapcsolás ismerete nélkül. Pl. egy A osztályú erősítő igen széles tartományban stabil fázismenetet tud hozni.

    Döglött Róka: ne izgulj, valahogy mindig egyre kisebb lesz a vásártér. :U

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nakos1212 #129 üzenetére

    Ha megnézed egy 128k-s mp3 spektrumát, akkor látni fogod hogy 16kHz-től csökken az amplitúdó, azon a bitrátán ennyit tud, így igazán ez el is mondott mindent a minőségéről még akkor is, ha nem nézzük az mp3 tömörítés hátrányait, jellegzetességeit.
    256k-n 18kHz a határ, szóval ha feltétlen mp3 kell, akkor azért legyen meg az a 320k, mert még bóvli cuccnál is hallható különbségek lesznek.

    Az audigy1 egyébként egész hallgatható, nekem is az van bent a gépben az 5.1 meghajtására. (lehet később építek valami USB-s 5.1-et az egyik CMedia chippel, még nem tudom) Mondjuk egy flac-ből írt audio cd azért érezhetően jobban szól azonos zenével.

    ELP, jacint78: igazatok van.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dabadab #170 üzenetére

    Hogy én is hozzak erre egy példát, volt tanárom dolgozik most olyanon, hogy megfelelő torzításokat belevíve a zenébe, annak 'minőség érzetének' rontása nélkül emeli meg a hang erősségének az érzetét.

    Ez egy remek megoldás lenne a kommersz audio termékek számára (pl. telefon mint mp3 lejátszó), hogy pl. a fiatal generáció ne kapjon hallás károsodást pár hónap agybadugós fülesezés után.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    No ha már ennyire témánál vagyunk, mit csinálnátok ebben a helyzetben:

    PCM5102-es dac, a kimenete nem igényel csatoló kondenzátort. Erre van kötve egy E88CC-s OTL csöves erősítő, aminek a sávszélessége valahol 380kHz körül van (ahol még nem torzul láthatóan a négyszögjel formája, az amplitúdó csak feljebb kezd csökkenni).
    Korábbi "nagy koponya" tanárom akit említettem már azt mondta erre, hogy le kellene korlátozni az erősítő sávszélességét 100kHz-re.

    Emlékeim szerint nem láttam kiugró tüskéket magasabb frekvenciákon a spektrum képen, de igyekszem elhozni melóból a műszert, aztán mérni megint. Egyébként erről van szó: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák