Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jacint78

    addikt

    válasz Chiller #39 üzenetére

    Elmondom mim van. Egy X-fi xtreme music (előtte gamer volt, ugyanaz). bitmacthed playback-el, és a windows hangerőszabályzása sem szól bele a digitális kimenetbe, ASIO támogatás 44-től 96KHz-ig, amilyen a zene mintavételi frekije, arra állítja az SPDIF kimenetet is, így a jelforrás le is van rendezve, semmi értelme a milliós CD lejátszóknak, eddig használtan 6000Ft-nál vagyunk. DAC-okat lehet venni, ha nem tudod megcsinálni 10-20e Ft-ért, ha építed és trükkös vagy, ingyen megoldható (termékminta a TI-től és a PCM1792 igencsa kzseniálisan nagyonjó DAC, hozzá OPA1612 is rendelhető, pont 3 db és a DIR9001 is TI :)) ). Egy épített tranzisztoros erősítő véve is megvan 15 rongyból ( a gyáriak mindíg tele vannak felesleges áramkörökkel, ezért azoakt kizárnám), a hangszórókábeleim 3500Ft-ba kerültek, ami 2x2.5méter. Innentől kezdve olyan hangszórókat veszel, amilyet tudsz, én 1000Ft-ért vettem a mélyközéphangszóróimat, újak, egy csávó árulja őket, de van már a logotechnél is, amikből négy van egy dobozban. monacor RBT-95 magassugárzóim vannak amiket nagyonjóáron szereztem ugyan, de ezek is megvannak újan 20-ból, ráadásul vannak olcsóbb vifa stb. dóm sugárzók amik szintén nagyonjók. A dobozokat vágattam 12-ért, a hangváltóhoz volt minden, de a kondik is megvannak 2000Ft-ból, huzalt bármiről lehet bontani a tekercsekhez. Ha nem tudod magad megcsinálni, biztos van valami pákával született ismerősöd aki összehozza egy kis zsebpénzért és bátran merem állítani, hogy elég sok százezres, milliós gyári rendszert le lehet így lepipálni, az előbb emlegetett felesleges áramkörök kikerülésével és némi odafigyeléssel. Ja és nem kell mindezt egyben megvenni, esélyem sem lett volna rá nekem sem, egy éve építgetem. Én előnyben vagyok, mert mindent megtudok magam tervezni, építeni, de nyákterveket stb. bárkinek odaadok például. Amúgy most mértem különbséget a koax és optikai kábel között és a koax nyert, mert valamiért optikai mellett magasabb az IMD, bár jittert nem véltem felfedezni, legalábbis ami a spektrumot illeti (biztos van, de a DAC-nak jó a jitter toleranciája), a hardveres mintavételkonverzió ront a minőségen szerintem (SRC4192-t próbáltam).

    type your text here..

Új hozzászólás Aktív témák