Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Morden24 #10 üzenetére

    Ne forgasd ki a szavaimat.

    Hány éven keresztül akadályozták a kiadók az európai online zeneipart? Inkább azt választják, hogy ne kapjanak semmit (nem engedik elindítani a zeneboltokat), minthogy reális részesedést kérjenek a bevételéből. A kiadók is indíthatnának saját zeneboltokat, hisz ekkor a teljes haszon az övék lenne, és jogilag sem lenne aknamező. De nem indítanak, mert nem akarnak bele fektetni pénzt.

    Ki az aki befektet, dolgozik az elektronikus terjesztésen, állja a kiadásokat, reklámozza a boltot? Az online zenebolt tulajdonosa. A zene árának 30%-ából (minusz áfa) maradó haszon pedig elég jelképes összeg a forgalomhoz képest. Az USA-ban is csak azért tud működni, mert hatalmas piac... nálunk is ugyan annyiba került az üzemeltetés, de minden egyes nyavajás EU országban egyenként kell megalkudni a kiadókkal.

    És ki az aki a bevétel (nem a haszon!) 50%-át megkapja? A kiadó... akinek mivel semmi kiadása sincs az online üzlet során, gyakorlatilag ezt 100% haszonnak könyvelheti el.
    Mit tett a kiadó az üzlet érdekében? Évekig akadályozta az elindulását, azzal zsarolva a valódi üzletembereket, hogy inkább semmit sem keres, de nehogy már más is jól járjon.
    Ezzel a zenészeknek is ártott, hisz megfosztotta őket egy igen komoly bevételtől éveken át. Az itunes-ra is ráerőltették az akaratukat, miszerint több féle árazást kellett bevezetni... pedig ezt nagyon nem akarta a cég.

    Ezek után nehogy már azt meséld be nekem, hogy a kiadó bármit is felmutathat az online zenei piacon.

    Ki lenne olyan idióta hogy kb 9 milliós (2 és fél éves) bevételért ( 30M 30%-a, -áfa, -kiadások, marad semmi kb) üzemeltet egy online zeneboltot. Ez havi 300 ezer Ft bevétel. Egy főállású munkatárs megfizetésének költsége is több (adókkal és járulákokkal), és akkor még nem is fizettett rezsit (szerverek, adatforgalom....)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák