Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    Baromi jó írás, élvezet volt olvasni ezt a könnyed nyelvezetet.

    Igazából én tovább is mennék: ismerősök, családtagok legtöbbször még csak munkának sem veszik, mikor a géppel szórakozok. Elviszed az autót, lecserélteted a nyári gumit télire, Foglalkoznak vele 5 percet, felrakják a kerekeket és rögtön 2-4k HUF a zsebben, pedig mindent Te viszel, csak a szerszámok és az emelő az övé, de ugye szervizes.
    Aztán ahogyan a cikkben is van, el is felejtettétek egymást.

    Számítógép esetében nem elég, hogy sok esetben egy friss OS telepítést végrehajtasz testreszabod neki a gépet, minden szoftvert felpakolsz külön kénye-kedve szerint. Rámegy sok esetben 2-3 órád is, főleg ha előtte menteni is kellett, utólag meg mindent vissza...

    Jó esetben köszönömöt kapsz, sőt sokszor természetes is, hogy szabadidődet másra pazarlod. Családtagok esetében már ott tartok, hogy én alkalmazkodom hozzájuk, pedig én teszek szívességet...

    Ezek után meg általában a fejemhez is vágják, hogy én csak játszom a géppel, meg szórakozok vele, és ez nem is munka. :))

  • LGLuke

    őstag

    válasz mmdms #109 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy mennyit gyakorolja, hanem mennyit fejlődik!
    Mert nincs a világon még egy olyan tudomány ág, mint a számítástechnika, ami ilyen gyorsan fejlődik/változik.

    Az informatikus az élete végéig tanul.
    Persze máshol is találnak ki új dolgokat, de sok esetben a nagy öregek tapasztalatukból építkeznek és nem tanulják meg az új dolgokat, tisztelet a kivételnek, majd az ifjak csinálják úgy...

    Informatikusoknál vicces lenne, ha valaki még most is Pascalban akarna a csúcsra törni, vagy a DOS-os ismereteire próbálna alapozni...

Új hozzászólás Aktív témák