Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz nguru #107 üzenetére

    Mintha pont arról lett volna szó (és a közbeszéd is ebbe az irányba halad), hogy a 7 tulajdonképpen "az igazi Vista", tehát annak a csiszolása. És így már ki is jön az általad említett 4-5 év.

    Különben is, 3 év is elég nagy idő. Mac gyorsabban frissül, új Ubuntu fél évente van, akkor miről beszélünk? Eddig éppen azon ment a sírás, hogy XP volt túl sokáig, hogy milyen buta a többiekhez képest, meg mennyire nem biztonságos. Szerintem részben az IE6 hosszú regnálása is ennek köszönhető (IE7 - Vista, IE8 - Windows 7). Azt se felejtsük el, hogy a Vista nagyon sok szempontból már a megjelenésekor jobb volt, mint az agyon ajnározott (és akkoriban tényleg jó) XP SP2.

    Amiért nem erőltetik a Vistát, az a negatív képzet, ami hozzá társul. Lehet akár a világ legjobb oprendszere, a tömegek szemében már nem mossa le magáról az erőforrászabáló, lassú, instabil, inkompatibilis rendszer képét, lehet hozzá akár SP5 is... A Microsoft azt teszi, ami ebben az esetben logikus: továbbfejleszti, és kiadja más néven. Azt meg már most zabálja a nép. Pedig én feltettem egy frissebb buildjét, és nekem nem volt se gyorsabb, se különösebben könnyebben kezelhető, mint a mostani Vista-m (igaz, nekem Home Premium van, az meg Ultimate volt). Sőt, kevésbé éreztem kiforrottnak, úgyhogy még várok is vele.

    "Az pedig, hogy vki Vista alatt akar pl játszani, egyszerű-- nyúljon a zsebébe."

    Egy Crysis-hoz minden oprendszer mellett erős vas kell. Ha, teszem azt, 10%-al lassabb a Vista, mint az XP a játékoknál (most már nem lehet nagyobb a különbség, sőt!), azt meg nem nagyon fogod észrevenni a játékban, hogy 20 vagy 22 FPS-ed van (nem is beszélve a 100 vagy 110-ről).

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák