Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    Spec én már azzal is beérném, ha a különféle js interface framework-ök használható sebességgel mennének.

  • tob!as

    tag

    a javascript ha gyorsabban fog lefutni, attól még egy scriptnyelv marad, és nem lesz programozási nyelv ;)

    Amúgy meg az a gáz a "rakjunk szoftvert a böngészőbe" projecttel, hogy ha nincs lekódolva alapból normálisan az oldal, akkor valaki bemegy noscripttel és ízekre hackeli. Ha meg duplán van lekódolva, akkor 2x olyan lassú lesz a rendszer. Ezzel csupán csak ennyi a para szerintem.

    Jómagam nem tartom rossz elképzelésnek például az asszinkron kéréseket, de számomra baromira idegesítő egy full javascriptes (avagy mai divatos nevén ajaxos) oldal. Attól hogy a böngésző egyén nem látja azt, hogy újratöltődik az oldal attól még újra fog, ebből fakadóan sajnos megvannak a maga akadályai, amiért egyenlőre nem lehet normális, mindenki számára megfelelő "programokat" vagy alkalmazásokat írni böngészőre. Maradjon csak a javascript az apró kényelmi funkciók sorában és mindenkinek jó lesz ;)

    Tény hogy a gyorsabb javascript jobb ;]

  • floatr

    veterán

    válasz tob!as #2 üzenetére

    Nemtom mit értesz az alatt, hogy "ha nincs lekódolva alapból normálisan az oldal", de ez általában minden alkalmazással így van. Ha elcseszték, ízekre szedik. Egyébként egy épkézláb backend mellett hekkelhetsz akármit, sokat nem érsz vele.

    Pár éve egyébként az az érdekes trend alakul, hogy mindenki -- beleértve még a Sun-t is, aki a leginkább kötötte az ebet a karóhoz -- a script-nyelvek irányába mozdultak el, és rendkívül összetett eszközök születtek/születnek. Ez már nagyon nem az a korszak, amikor azt írod h

    <input type='button' value='Clickme' onclick='javascript: alert("click");'/>

    "Attól hogy a böngésző egyén nem látja azt, hogy újratöltődik az oldal attól még újra fog" -- ezt honnét veszed??? Az XMLHttpRequest egy külön szálon futó TCP kapcsolat...

  • Eperfa

    tag

    válasz tob!as #2 üzenetére

    a javascript ha gyorsabban fog lefutni, attól még egy scriptnyelv marad, és nem lesz programozási nyelv

    mondjuk meghallgatnám a te igen pontos definíciódat a két fogalomra, méginkább, hogy ez téged miben hátráltat, de inkább azt kérdezem: és? állított itt bárki mást? vagy vannak ilyen szabályok, hogy bizonyos dolgokat nem szabad scriptnyelvekben megírni?

    Amúgy meg az a gáz a "rakjunk szoftvert a böngészőbe" projecttel, hogy ha nincs lekódolva alapból normálisan az oldal, akkor valaki bemegy noscripttel és ízekre hackeli. Ha meg duplán van lekódolva, akkor 2x olyan lassú lesz a rendszer. Ezzel csupán csak ennyi a para szerintem.

    nem is tudom honnan kezdjem a választ. azt hiszem arra gondolsz, hogy ha pl javascriptet használ vki input validation-re, akkor az noscriptel kikerülhető. hát ez valóban igaz, de aki erre használja a js-t (megfelelő server side validation nélkül), az meg is érdemli, a dolognak újfent semmi köze sem a hírhez, sem a js-hez magához. (akkormár mehetek akár noscript nélkül is, és majd on-the-fly átírom az adatot valami ártalmas kódra, lásd Charles)
    az meg, hogy 'duplán van lekódolva', az azt jelenti nálad, hogy az oldal fel van építve js-el is, meg js nélkül pure htmlként is? hát ettől biztos nem lesz lassabb (na jó, a betöltés kicsit), mivel a böngésző úgyis csak az egyiket fogja értelmezni.
    ha pedig arra gondoslz, hogy user és server oldalon is ellenőrzöd a kapott adatokat, és ettől kétszer lassabb lesz az EGÉSZ rendszer - ne írjunk már mindenféle baromságot.

    Jómagam nem tartom rossz elképzelésnek például az asszinkron kéréseket, de számomra baromira idegesítő egy full javascriptes (avagy mai divatos nevén ajaxos) oldal. Attól hogy a böngésző egyén nem látja azt, hogy újratöltődik az oldal attól még újra fog,
    van egyáltalán ötleted, hogy mit jelent az ajax? igen, pontosan azt, hogy nem töltődik újra az oldal, pont csak akkora adatforgalom van, amekkora a változások leírásához szükséges.
    ebből fakadóan sajnos megvannak a maga akadályai, amiért egyenlőre nem lehet normális, mindenki számára megfelelő "programokat" vagy alkalmazásokat írni böngészőre.
    kérlek, felsorolnád ezeket? mert nekem az első, ami eszembe jut, hogy tetülassú. ja, hogy pont erről szól a hír?
    amiért az ajaxos oldalak nem nyújtanak mindenki számára megfelelő megoldást, az az, hogy
    1. kikapcsolt js-el nem működnek, kell sima html alternatíva (ez sztem teljesen hülye érv, a lynx pedig így járt)
    2. felolvasósoftware-ek és hasonlók nem tudják értelmezni a lapot (pl vakok/gyengénlátók számára stb) - ez igenis probléma, de sajnos a jelenlegi keretek között nem ismerek rá megoldást
    3. a keresők sem fogják látni az oldal jó részét - ez odafigyelést, ügyes tervezést, és újfent noscriptes alternatívákat igényel
    [persze ezek a pontok nem teljesen különbözőek, csak más felhasználást sejtetnek]

    Maradjon csak a javascript az apró kényelmi funkciók sorában és mindenkinek jó lesz

    valóban jó lesz? mert minden oldalon java appletek fognak betöltődni, amik még lassabbak, vagy flash/flex lesz mindenhol, ami a fenti problémákat még tovább erősíti? meg amúgyis, azért maradjon a js az 'apró kéynelmi funkciók' sorában, mert neked nem szimpatikus?
    én inkább azt mondanám: gyúrjon mindenki a js feldolgozási sebességre, hogy a programozók végre valóban gazdag, komoly programokat írhassanak jsben is.

    Tény hogy a gyorsabb javascript jobb .

  • Van egy scriptem, ami egy nagy HTML oldal minden űrlapjáról kielemzi az infókat, azok szerint tömbbe teszi, majd azt elküldi egy PHP oldalnak az egész nagy cuccot. Az elemző JS kód kb 1 percig fut, addig a böngésző befagy! (FF3, Conroe-L @ 3.0GHz) Ez valami iszonyú lassú, ezért örülök, hogy végre gyorsítani fogják. :)
    Az animációkról nem is beszélve, régebbi gépen (p4) nagyon durván tud szaggatni egy félig-átlátszó elem áthelyezése. :(

    Mod: A JavaScriptnek meg nem csak az a baja, hogy lassú, hanem az, hogy nincs benne normális OOP (pl nincs private, normálisan megvalósított öröklés)! Ha lenne, már rég ezt használná mindenki, nem a flasht/flex-et. Igaz vannak JS frameworkok, de ezek messze nem oldanak meg mindent.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák