Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Reggie0 #4 üzenetére

    Én simán el tudnám viselni. Hollandban egy Nissan szalonnal szemben laktunk majd két évig, elég jól összehaverkodtunk velük. Ott, akkor még a régebbi verzió volt, ha jól emlékszem ~150 km-t tudott megtenni optimális esetben. Ha nem lenne ennyire húzós, pontosabban ha egyszer meg tudná venni úgy az ember, hogy netán az állam támogatná, akkor mindenképpen megérné akár ez, akár másik. Ki lehet számolni, hogy 100.000 km megtétele mennyibe kerülne egy átlag 6 literes benzinessel/diesellel. És itt azért álljunk meg egy szóra. Itthon és a csóróbb országokban ez a fő szempont, míg tőlünk "nyugatabbra" nem csak azért vesz egy autós ilyet, mert olcsóbb a fenntartása, jobban tudsz vele közlekedni, parkolni, használni, hanem mert NEKI tényleg számít az, hogy abszolút füstmentes. Egyik kollégám épp egy vitába vont bele, mert nem értette meg, hogy valaki miért vesz priust, ha annyit eszik mint egy másik benzines, de kétszer annyiba kerül. Komoly vita árán fogta fel, hogy mennyiben más a felfogásunk.

  • Strezi

    őstag

    válasz Reggie0 #4 üzenetére

    Hat nem tudom te mit vezettel, de nekem kifejezetten furge volt a Leaf :F
    Ketszer egy hetet volt nalam az auto, alaposan kitapasztaltam mit tud. Piros lampanal az ele vagtam be aki ele akartam... Azonnal ugrott gazpedalra.

    Ja, nem ECO modban kell hasznalni ;)

    Az egyertelmu hogy a villanyautok messze tularazottak a benzinmotoros autokhoz kepest. A villamos hajtas ara meg az akku araval egyutt is alacsonyabb kellene hogy legyen. Megfizettetik avval, aki hajlando megvenni. Aztan jon a csodalkozas...

    Persze olcsobb az uzemeltetes, de azert vannak kotottsegek. Es, ami a legmeglepobb, az az hogy bizony az ertekvesztes is igen meredek! Ami fura, hiszen elvileg a villamos auto mechanikailag sokkal kevesbe avul, hasznalodik el. Persze ott az akkucsomag, de az eddigi tapasztalatok azt mutatjak, hogy a gyari tultervezessel (3-5%) meg evek utan is hozzak a nevleges teljesitmenyt.

    Peldul az itt emlitett Leaf majd 9.5Misi (lesz) ujonnan, a 30kWh akuppakkal. Most harom eveseket mar 4.5 misiert kapni, es ez meg nem az ajja, csak kinalati ar ...

    Mar egy ideje gondolkodom elektromos autoban, a Leaf is tetszik, de meg nem vagyok eleg gazdag ev/vagy megszallott hogy egy kozepes kisauton veszitsek el 4.5 milliot harom ev alatt. Vagy plane hogy egy Tesla Model S-en 12-t...

    [ Szerkesztve ]

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • lajafix

    addikt

    válasz Reggie0 #4 üzenetére

    én ezt nem értem egyszer volt hozzá szerencsém egy fél órára vagy 2 éve, de ment mint a golyó, persze POWER módban ha jól emlékszem.

    Rock'n Roll

Új hozzászólás Aktív témák