Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz osszaki #26 üzenetére

    Ha elolvasod még egyszer amit írtam nem magát a 4k-t kérdőjeleztem meg, hanem a jelenlegi erőszakos marketinget amivel megpróbálják letuszkolni az emberek tortán. Tök jó, hogy a 2020-as olimpiát 8k-ban tervezik sugározni, de arról sem vagyok meggyőződve hogy a 4k megfelelő mértékben elterjedt lesz. A TV adásnak még FHD-ra is át kell állnia (erősen kétlem, hogy hogy ezt kihagynák és SD-ről egyből 4k-ra ugranának), de sávszélességben sem vagyunk erre felkészülve ha streamingről van szó....

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • #09819904

    törölt tag

    válasz osszaki #28 üzenetére

    Az emberek retinája meg baromira felskálázható 4K-ra. :U
    Anno a HD Ready és a FullHD között sem tudtak sokan különbséget tenni. Aztán a pixelek miatt megérezték. Most viszont ugyanez a helyzet a 4K-val. Oké, szebb meg minden. De amikor még tömegesen FHD sincs jelen azért a lakások többségében, akkor hova kell 4K után ilyen gyorsan 8K? Egyáltalán az már mi pluszt adna?

  • nemlehet

    őstag

    válasz osszaki #28 üzenetére

    Jajj hagyjuk már ezt a nem kötelezőt.... LCD-t sem kötelező venni, mégis kivezetik a plazmákat és nem marad más. Jah persze OLED k*rva drágán és majd évek múlva. SMART TV-t sem kötelező venni aztán mégis alig alig van olyan TV aminek normális a képminősége és nem SMART.
    Amikor a TV reklámokból, plakátokról, netről, újságcikkekből csak az ömlik, hogy márpedig mennyire jó a 4k és a jövő itt van már ma akkor az nálam kimeríti az erőszakos marketingsulykolás fogalmát. Ráadásul az átlagember vevő rá. Kértek tanácsot tőlem TV ügyben ajánlottam egy 50" FHD plazmát amire ez a beszélgetés zajlott le:
    -"De ez szar mert nem 4k"
    -"Tudod te egyáltalán mi az a 4k?"
    -"Valami a felbontással, de ez nekem kínai"
    Itt elmondtam tömören, hogy mi a 4k, miért jó, miért nem jó és hogy kb mennyibe kerülne.
    -"Jó ezt úgy sem értem, de a legújabb filmek csak ezzel mennek nem?"
    Itt letéptem egy darabot az arcomból a fájdalomtól és ráhagytam. Aztán kukázott valami használt kiállítási Samsung 4k TV-t aminek feketéje nincs, karcos és serceg a hang. De k*rva boldog tőle, mert neki a legújabb van és 4k, de persze BD-re már nem telik és igény sincs rá.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák