Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Garada #8 üzenetére

    Már bocs, de a tudatlanság beszél belőled. A szem és a megjelenítő között nem csak egy centi van, hanem egy lencserendszer is, miáltal optikailag a szem számára teljesen olyan a látvány, mintha több méterre lenne a megjelenítő. (Oda kell fókuszálnia, nem 1cm-re.)

    (#9) Kaiku: Hol buzerálja itt bármi az ember agyát?

    (#19) neilszab: Márpedig az alapja mindkettőnek ugyanaz: stereo-3D = eltérő nézeti (2D-s) kép szemenként. És nagyon messze van a valóságos látástól.

    De akinek nem okoz gondot a 3D mozi v. otthoni filmezés, annak ez sem fog. Én már próbáltam ilyet, szerintem teljesen jó. Csak nem kell kapásból órákig viselni, fokozatosan úgy hozzá lehet szoktatni a szemet, hogy utána már akár egész nap a fejen lehet, szemfáradtság vagy fejfájás nélkül.

    Más kérdés, hogy a virtuális valóságba való belefeledkezésnek milyen hosszabb távú hatásai vannak... Szerintem nagyobb függőséget tud kiváltani, mint a monitoros játék. Egy idő után már nem is lesz játék ez a dolog, jobban behatol a mindennapi életbe majd - egyes multik nagy megelégedésére.

Új hozzászólás Aktív témák