Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #51736960 #29 üzenetére

    Azt ugye tudod, hogy ma már kb minden sw küldene mindenféle adatokat a fejlesztőnek? És ez alapértelmezésben mindnél be is van kapcsolva. Jó esetben a W10-hez hasonlóan telepítéskor kikapcsolható, de sokszor csak az első indítás után. És vannak alkalmazások, amelyek ha le is tiltod addig a netet, a letiltásig összegyűjtött adatokat el is küldik a fejlesztőnek az első alkalommal, amikor netre csatlakozik a gép.

    Szóval ezt nem a MS találta ki. Ez is egy olyan dolog, amiben csak "kullog a többiek után".

    Az XP egyébként addig volt gyors, míg a hw fejlődése túl nem lépett rajta. Hiába került bele sok minden támogatása utólag, attól még nem futott rajta jól. Egy modern gépen pl virtuális gépen gyorsabb az XP, mintha közvetlenül feltelepítenéd a vasra.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #36 üzenetére

    Nem attól törvényes, hogy más is csinálja, hanem attól, hogy a felhasználó hozzájárul. Benne van az EULA-ban, amit telepítéskor elfogadsz.

    Akkor fogható fel törvénytelennek, ha úgy történik, mint pl a sokak szerint musthave DaemonWarezTools-ban, ami nem is közli veled, csak simán van bene egy spyware. Vagy esetleg a BSPlayer említhető még.

    De a linux sem sokkal különb. VLC is szeretne adatokat küldözgetni. Mert ugye nem csak az OS számít. Ja, és ugye az androoidos dolgokról ne is beszéljünk. Pl alig találni olyan zseblámpa programot, aminek ahhoz, hogy bekapcsoljon egy szerencsétlen LED-et ne kellene hozzáférés szinte mindenhez. Aztán meg ha letiltod sem foglalkozik vele. Bár tudom, ilyenkor az android nem linux, csak akkor ha a piaci részesedés a kérdés.

    Szóval tiltsuk ki akkor az androidot is. És egyből nem lesz 80% a végfelhasználói eszközökön a linux aránya.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #52 üzenetére

    Attól törvényes, hogy Te magad, mint felhasználó lemondtál bizonyos jogaidról. Ergo a tudtoddal és beleegyezéseddel történik a dolog.

    juvik: Ott vannak egy helyen, pontosabban két lapon a telepítőben. Csak ugye nem Next -> Next -> Next ... módon kell telepíteni, mert akkor alapértelmezésben bekapcsolva marad minden.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #59 üzenetére

    Senki sem kötelez rá, hogy Win-t használj. A MS meg a saját sw-ének használatát olyan feltételekhez köti, amilyenekhez akarja. Lehet használni linuxot pl. Ja, hogy a 3D gyorsítás ott meg eléggé gyerekcipőben jár, legalábbis felhasználói programok terén, az egy másik kérdés. Hogy nincs rá egy épkézláb DTP vagy CAD alkalamazás, ami esetleg kompatibilis is az elterjedt rendszerekkel, arról nem a MS tehet. De lehet akkor használni OSX-et. Az meg ilyen szempontokból alig különb a Win-nál.

    Ja, és az android is egykutya. Az meg ugye linux alapokon nyugszik.

    Tudsz konkrét törvényi szöveget idézni, amely kijelenti, hogy kötelezően opt-in-nek kell lennie mindennek?

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #64 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, hogy linux felhasználó vagy, és egyben Win hater.

    Neked nincs szükséged rá, de sokaknak van. Munkára ezért is van leginkább elterjedve a mai napig a Win és az OSX. Ezekre vannak komoly grafikai csomagok (tudom van gimp, kb az egyetlen más rendszereken levő sw-ekkel érdemben összevethető alternatíva), illetve munkavégzésre kifejlesztett dolgok. Szerveren egyértelműen jobb a linux, ezt nem vitatom. De produktív feladatokra nem. A beáhgyazott rendszerek már érdekesebb témakör. Ahol érdemi interakció kell, ott többnyire valamilyen Win van, CE vagy XP Embedded. Mérőrenszereknél meg a W7 az alapértelmezett az utóbbi 3-4 évben. Linuxot tipikusan ott használnak, ahol nem szükséges interakció.

    Az idézett részletben sehol sem szerepel, hogy opt in-nek kellene lennie. Csak az, hogy hozzá kell járulnod. A Win nem utólag kéri a hozzájárulásod, elvégre a telepítés elején az arcodba nyomja az EULA-t. Egyébként gyakorlatilag bármilyen automatikus frissítési megoldás adatszolgáltatással kezdődik, függetlenül az OS fajtájától. Máskülönben nem is tudhatná az OS és a szerver sem, hogy mégis mit kellhet frissíteni.

    juvik: Akkor nem értem a felvetésed. Ott vannak az opciók egy helyen. Még fent sincs az OS a gépeden, de már letilthatod.

    Iscariah: Munkahelyi gép. Mi keresnivalója van rajta személyes adatoknak. Az, hogy céges információk ne jussanak ki, az meg nem a Te felelősséged elsősorban, hanem a rendszergazdáké.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #69 üzenetére

    Dehogy neveztem bárkit is senkiházniak emiatt. Csak Te képzeled oda, veszed magadra.

    Én sem használok PS-t, mert nincs rá szükségem. De pl a fortósok nagyrésze a Lightroom miatt használja. (Én speciel teljesen jól elvagyok a Nikon sw-eivel, elvégre maximum az expot és a WB-t szoktam utánállítani ha kissé félrecsúszott.) Emiatt a fotósoknál a linux fel sem merül. De ha mégis, akkor meg mi a különbség? Két betű helyett négy, mert nem PS-sel, hanem gimp-pel gányol bele.

    Blender és maya: még annyian sem használják, mint a PS-t. Szóval ha a PS nem szempont, akkor ezek sem.

    Arra, hogy az ember netezgessen, filmezzen bőven mindegy milyen OS-t használ. Ha ugyan azt a frontendet látja, akkor észre sem veszi az átlagfelhasználó. Amikor már speciálisabb igények is előjönnek, akkor már érdekesebb a helyzet.

    OK, akkor idézde be pontosan hol is írja expliciten, hogy alapértelmezésben letiltott állapotban kell lennie.

    A frissítéshez a Win10 sem kér ilyesmiket. De a gépedről ígyis-úgyis el kell küldenie jópár dolgot. És ez igaz a linuxra is.

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #75 üzenetére

    Ez már jogértelmezés, nem a törvény szövege. De ebben továbbra sem szerepel, hogy alapértelmezetten kikapcsoltnak kell lennie. Ráadásul ez egy szakértői vélemény. Ami esetleg döntő lenne, az egy bírósági végzés, mert az Ő értelmezésük a mérvadó. Még akkor is ha nincs precedensjog Mo-on. Egymásnak ellentmondó bírósági ítéletek után jogegységi döntés szokott születni, és az lesz a később alkalmazandó norma. Ilyen erről nincs.

    Az adatvédők és az adatgyűjtők eléggé fekete-fehérben látják a dolgot. Mind a két fél a saját véleményét és érdekeit védi foggal-körömmel, szélsőségesen.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz bambano #78 üzenetére

    Akkor irány a bíróság, be kell perelni a MS-ot.

Új hozzászólás Aktív témák