Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    Ha jól olvastam ez nem csakmemória lenne, sőt, inkább proceszor. Na az lenne a durva- nicns szükség valamire, lekapcsolja wegy részét magának, majd amikor kell , akkor vissza, s ott az infó. Proci, memória, háttértár egyben. Nem lenne rossz.

    Jövőkutatás: ahogy olvasgattam rengetegen a kvantumszámtógépben hisznek, ahol minden valószínűségként adódik ki. Na ha azt megcisnálják, az lesz a durva.

    Számítástechnikában ha jól tudom a kettew számrendszer azért is éri meg, mert a megvalósítható rendszerek közül ez a leghatékonyabb az adattárolás, adattovábbítás terén. Az optimum az e alapú rendszer lenne, de sajnos azt még egy ideig nem tudjuk megvalósítani. De pl két kézen számolva ha digitálisan gondolkodik az ember kicsit messzebb jut, mint a tízes rendszerrel. Bár ehhez hozzátartozik, hogy nem maradékokat kell összeadogatni, hanem helyiértékben gondolkodni.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Cathfaern #29 üzenetére

    "Én egyetértek", de ha ilyen tulajdonságokra képes, és lehet belőle logikai áramköröket tervezni, meg felépíteni, akkor onnantól azt építünk belőle, amit akarunk. Sőt, ezen elemekkel meg lehet odlani azt is, hogy bizonyos múltbeli eseményektől függően változzanak a tulajdonságai, ha jól értelmeztem a cikket, akkor meg esetleg egyfajta öntanuló rendszert lehet "létrehozni". És teljesen igazad van, nagyon hiányosak a részletek még. De mire a nobel díjat odaadják érte eme csapatnak, valamint az elméleti kitalálónak, addig még pár év el fog telni, s már részleteket is ismerni fogunk.

Új hozzászólás Aktív témák