Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • John Fowler

    tag

    Nehéz a cikkhez falme-elés nélkül hozzászólni.

    Inkább csak egy gondolkodásbeli sajátosságra hívnám fel a figyelmet: amint valaki már írta is, ez az átlag 3 fül ez zavar kicsit. Ennyire "készül fel" a rendszer alapból. LOL.

    Operában én, mint felhasználó mondom meg, hogyha valamire ráklikkelek, akkor új fülön, vagy új ablakban nyíljon-e meg, és ráadásul még azt is eldönthetem, hogy mindezt a háttérben tegye-e. Ez a tiszta, mindenki azt csinál amit akar, és ahogyan akarja. valahogy ez az az érzés, amit egy ms-termék soha a büdös életben nem fog nyújtani.

    Az "átlag"-ról meg annyit, hogyha tegnap hígfosásom volt, ma meg szorulásom van, akkor végülis átlagban jó az emésztésem, nem? Remélem értitek mire gondolok.

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

  • John Fowler

    tag

    válasz Tapsi #32 üzenetére

    "BME-VIK"

    Tőled meg nem ezt várná az ember... :U

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

  • John Fowler

    tag

    válasz FTeR #53 üzenetére

    Hagyjuk a személyeskedést.

    Elsőre is értettem a cikket, csak te nem érted, hogy nekem épp ezzel a működési móddal van bajom. Ha alapból indít 3 processzt, akkor megkérdezem, hogy miért, mikor lehet hogy csak a menetrendet akarom megnézni és már zárom is a böngészőt. (Vagy mondjuk valami játék alatt alt+tab-bal váltva épp csak egy térképet akarsz nézni a neten, vagy hasonló) Ilyenkor felesleges 3 task-ra "felkészülni".
    De ha valamiért megnyitok 20 fület, az 3-4-5 fele elosztva is azt fogja eredményezni, hogy ha valami miatt az egyik processz fagy, akkor a megnyitott fülek harmada/negyede/ötöde fog menni a levesbe. Murphy szerint pont azok amik fontosak.

    Ez az amit off-ban próbáltam érzékeltetni. Szép dolog az automatikus ie fül/processz-arányszabályozóvarázsló, de nincs az az AI ami előre tudja hogy én most csak 1 weboldalt akarok megnyitni, vagy van 5 olyan weboldal ami egyszerre kell, és mindet külön processzben akarom, mert úgy tartja úri kedvem. Sokszor még én magam sem tudom előre bazz.

    Ez az amit az ms-programozók az istennek sem tudnak megérteni, hogy vannak emberek akik érthetetlen módon azt szeretnék, hogy az adott szoft úgy működjön ahogy ő akarja. Kiszámíthatóan.

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

  • John Fowler

    tag

    válasz Tapsi #37 üzenetére

    "Aki nem fikázza csuklóból a wint, és nincs belebuzulva a linuxba, az már nem lehet informatikus?"

    Nem erről van szó. Az ms-imádat és a linux-buzulás is egy szélsőség.
    Minden szoftvert -és OS-t- arra kell használni amire való.
    Számomra az ie nagyon buta és fapados, böngészésre csak korlátozottan alkalmas. De megvan a maga felhasználási területe: nálam pl, hogy szűz installkor valamivel rámenjek a www.opera.com-ra.

    A windows fagyáshoz pedig nem kell voodoo varázslónak lenni. NT óta a kékhalál csak kernel-szintű hibáknál jön elő, de kisebb-nagyobb processzek ettől függetlenül simán befagynak (időnként nem is fagy meg igazán, csak több másodperces pause van, de egy core2-n ne lassuljon már be a gép egy sima szövegszerkesztővel, vagy outlook-kal...), csak máshogy adják a user tudtára.

    Mi cégünknél csak Dell gépek vannak, meg 1-2 Toshiba noti. Meglepődnél ha tudnád milyen szarul összetákolt dolgok (leginkább a Dell desktopokra gondolok).

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

  • John Fowler

    tag

    válasz FTeR #75 üzenetére

    "legtöbbször már az is elég, ha nem nézed teljesen hülyének a fejlesztőcsapatot. nyilván végigvettek minden felmerülő szempontot."

    Bevallom hogy elfogult vagyok, de sajna számos rossz tapasztalat késztet erre.
    Épp az általad leírt dolgok hiányát látom az ms-termékek jó részévnél. Sokszor teljesen átgondolatlannak tűnnek, ami persze nem feltétlenül jelenti azt hogy a programozógárda volt a hülye; lehet hogy az érintett feature-t marketing, vagy design, vagy egyéb "stratégiai" okokból erőltették rájuk; ezt mi nem tudhatjuk, de az eredmény szempontjából végülis mellékes.

    Ez engem mint vevőt bosszant. (Igen, megvettem. Megbántam. De nem tudom megkerülni. És ez mégjobban bosszant.)

    [ Szerkesztve ]

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

  • John Fowler

    tag

    válasz Tapsi #77 üzenetére

    Szerintem nem személyeskedtem. Lekicsinyelni sem állt szándékomban, de ha te úgy érezted, akkor elnézésedet kérem.

    Más: elvileg az is volna a helyes út, ha minél kötöttebb hardverre fejlesztenék az OS-t. Sajna ezzel pont a pc flexibilitása -és olcsó ára- veszne el egyrészt, másrészt pedig sajna számos ellenpéldával is találkozni: ha megkérdezel egy MAC-est egy őszinte pillanatában, el fogja mondani hogy bizony a MACOS is fagy rendesen, illetve PDA-fronton sem túl változatos a hardver, mégis a WM is hajlandó irtó nagy hátasokat dobni rajta...

    Brand gép pedig, khmmm. A gazdaságos diszkontban kapható összerámolt gépeknél jobbak, de nem sokkal. Nyilván a nagy brand-ek is törekednek a legolcsóbb beszállító kiválasztására, és a szalagjaikon sem kétdiplomás svájciak tákolják a vasat.

    [ Szerkesztve ]

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Új hozzászólás Aktív témák