Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StSanya

    őstag

    válasz PonPon #311 üzenetére

    S ha emeled az SNR-t? Pl. nekem elég volt 101%-ra rakni, s máris nem szakad esténként az új firmwarrel. (Lehet mondjuk 100-al is stabil lenne, de alapból 101-el kezdtem, s mivel stabil, úgy hagytam.)

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • kokszi75

    csendes tag

    válasz PonPon #311 üzenetére

    Leírnák egy érdekes hibajelenséget,ki tudja nálad is lehet ilyen gond.Azoknál fordulhat elő ez a hiba akiknél 1x4-es légvezetékkel van bekötve a net és 20kV alatt megy el.A kábelben van tartószál ill.árnyékoló szál ami a falidobozban össze van kötve egymással ill. földelve is van ha az oszlopon is bekötik.Így földhurok keletkezik és a keresztező nagyfesz hatására némi áramfolyás indulhat meg ezen a dróton ami zavarhatja a dsl-t.Személyesen nemrég tapasztaltam meg ezt a hibát.Amúgy a net lassulások rossz kötésekből is szoktak eredni.

    dchard: valóban jól látod nem mindenki rohangál argus 145 műszerrel---baromi drága.Meg idő sincs elemezgetni max a macerásakat.Örül az ember ha kész van és rohan a következő bekötéshez.Persze egy gyors vonalmérés történik de azért vannak hibák amik hosszabb idő után jönnek elő.

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz PonPon #311 üzenetére

    Ha 99%-on is szakad, akkor két lehetőséged van:

    1. Emelni kell a target SNR margint-t 10%-os lépésekben, amíg el nem múlnak a szakadások, ez az egyszerűbb, viszont minnél tovább emeled a margint annál lassabb lesz a vonalad.

    2. Meg kell keresni azt a vivőt, vagy vivő csoportot, ami a problémát okozza, és egyszerűen kizárni. Ha ezs ikerül, utána még az is lehet, hogy SNR csökkentéssel lehet maj gyorsítani a vonalat.

    Most nézegetem a képedet és 256-400 között azért vannak jelentős, 4dB-t is meghaladó fluktuációk, ami nem igazán jó, bár a 10dB-s target margin mellett még így sem lenne szabad szakadnia...

    Lehet, hogy van valami periodikus zavartatás, egy-egy vivőn/vivő csoporton, ami még ennél is durvább, és ezt már nem bírja az ADSL.

    Ha a szakadásod köthető időszakhoz, akkor azt kéne csinálni, hogy abban az időszakban amikor a probléma jelentkezik, kéne futtatnod egy SNR monitort, ahogy már tetted is, de ezúttal várd meg, amíg a kék/sárga valami az alsó grafikonon eléri a 250-ik vivőt, és akkor csinálj képkivágást. Akkor a felső (számomra problémásnak tűnő) freki tartományról időben hosszabb mérést kapunk.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák