Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz emvy #379 üzenetére

    "Az en tapasztalataim szerint a fizetett profik altal krealt nyilt forras az oke.": a linux kernel zömét fizetett profik írják. meg a microsoft...
    meg pár lelkes amatőr, akiket komolyan ellenőriznek.
    a linux alapú disztrókban a szoftverek zömét mára szintén fizetett profik írják, de ott azért van amatőr cucc is. viszont, ahogy az ssl bugból is látszik, a csomagolásnál azért vannak minőségi elvárások és ellenőrzések, tehát ott sem csak úgy huppannak be a lomok a cuccba.

    "rendes teszteles, egyeb sziszifuszi munkak": én úgy láttam, elég sok tesztelés van, pl. debianban. eleve a több lépcsős kiadási folyamat is tesztelési lépésekhez kötött. másrészt például a debianban azt mondják, hogy kiadjuk a disztrót, ha készen van. más rendszereket meg kiadnak, amikor már nem lehet tovább hazudozni a határidőről (nem állítom, hogy ez kizárólag ms specifikus).

    "az emberek nagyresze valami problemat szeretne megoldani a szoftverrel.": én is. öreg vagyok már bohócnak, úgyhogy l'art pour l'art nem foglalkozom már számítógéppel.

    "Tehat ha a felhasznalo egy lenyegtelen nyug, akkor megertem, hogy miert beszelsz olyasmiket, amiket.": az én munkámat folyamatosan ellenőrzik. a hírközlési hatóság is. meg a többi. ha én mellényúlok, ráborul a telefonközpont az ügyfélszolgálatra, következő kanyarban porzósra rúgják a seggemet. például ezért sem tekinthetek a felhasználóra lényegtelen nyűgként.

    szerinted itt hány emberen van hasonló szigorú ellenőrzés? nekem ezen problémák megoldására a windows nem jött be. (zárójelben: mondjuk nem csak nekem, nem is tudok olyan internet szolgáltatóról az országban, ahol az adatátviteli szolgáltatáshoz windowst használnának...) feltételezem az itt velem vitázóknál nem úgy működik a meló, hogyha elrontanak valamit, akkor az utcasarokig áll a sor elégedetlen előfizetőkkel és jön a tv meg a sok újságíró, akiknek az a hír, hogy sír, meggyulladt, éhes, rágyújtották, multi megszivatta az egyszeri júzert, stb. (ismét zárójel: még soha nem jött ki a tv azért, mert 10 évig 100%-os rendelkezésre állással ment a cucc, amit üzemeltetek)

    és akkor beszéljünk az árról is. mennyibe kerül egy 10 ezer postafiókos exchange a hozzá szükséges licenszekkel (oprendszert is beleértve), plusz alá a hardver, az se baj, ha redundánsan? amikor életem első komolyabb isp-jét csináltam, a főnök rámerőltette egy bizonyos levelezőrendszer használatát, hiába tiltakoztam. pár hét múlva vigyorogva mentem be hozzá, hogy veheti a következő adat licenszet 4usd/db áron, mert elfogyott, ugye megmondtam...

    nem jól rendereli a fontokat a debian.. és akkor mi van? azokon a gépeken, amik számítanak, X sincs, nem még ttf fontok... de oké, legyen igazad, a windows meg jól rendereli a fontokat. legalább egy dologban jobb, mint a debian. csak amikor azt mondta nekem a legálisan megvásárolt w10, hogy 86900 forintért vegyek már egy licenszet, mert szerinte nem igazi, ami van, akkor kicsit ideges lettem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #379 üzenetére

    Érdekes, hogy a windowsos topikok mégis mennyire tele vannak fontmegjelenítési hibákról síró hsz-ekkel.

  • floatr

    veterán

    válasz emvy #379 üzenetére

    A vérprofikat zárt projekten inkább hagyjuk, annyira gáz amit művelnek, hogy én szégyellem magam. A hobbistákkal kapcsolatban viszont meg a tesztelés nagyfokú hiányosságai jelentik a problémát.
    De hülyeség lenne a nyílt forrást a hobbisták eszközévé silányítani. Nagy cégek nagy projekteket tolnak nyíltban, és szerintem ez a megoldás a kódminőségre, nem a szabadidős tevékenység, vagy a zárt kód.

Új hozzászólás Aktív témák