Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz bambano #380 üzenetére

    A Linux kernel minosegevel kapcsolatban nincs kulonosebb kifogasom (egyebkent szakertok, akik ismerik az NT kernelt, ugyanezt mondjak; marmint hogy az NT kernel kivalo). Ettol meg nem hiszem, hogy az OSS eleve megoldast ad a minosegi problemakra (bar segit, ezt belatom -- de a belefektetett penz meg tobbet).

    > nekem ezen problémák megoldására a windows nem jött be

    Elhiszem. Szerveren nyilvan nekem is, mivel a Linux iranyaba onnan megy a penz, tehat ilyen szempontbol szepen ki van csiszolva (kiveve par marhasagot, mindegy). Desktopon nincs benne penz, olyan is.

    > nem jól rendereli a fontokat a debian.. és akkor mi van? azokon a gépeken, amik számítanak, X sincs, nem még ttf fontok

    Tokjo, ebben egyetertunk. Szoval szerintem az OSS az segithet; de alapvetoen az lesz jo minosegu, amibe penzt es energiat raknak. A Microsoft rengeteg penzt es idot ontott mar pl. az Office-ba, es tenyleg jobb, mint a tobbi (lehet, hogy a tobbi is 'eleg jo' bizonyos feladatokra, persze).

    Egyebkent egy anekdota: csomoan sirnak, hogy pl. a regi MS formatumok komplikaltak meg obskurusak: Spolskynak volt egy jo blogbejegyzese arrol, hogy pl. a regi DOC az azert nezett ki ugy, ahogy, mert kozvetlenul diszkrol memoriaba lehetett tolteni parszolas nelkul. Szoval csomo dolog azert olyan, amilyen, mert a 286-osok koraban egy ODT dokumentumot be se tudott volna olvasni egy gep.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák