Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Okosság #6154 üzenetére

    Ezekre nem lehet általános választ adni.

    Lassítani max. a DNS lekérdezést tudja lassítani, de ezek a végtelenségig optimalizált cuccok a router szűkös erőforrásai miatt, long story short: ezen nem aggódnék.

    Az, hogy mit blokkolsz, attól függ melyik adblock listára / listákra iratkozol fel. Namost ha az asszony csak nem valamelyik hírhedt reklám / spam cégnél dolgozik, akkor erősen kétlem, hogy a céges cuccokat érintené.

    Ha pedig mégis, akkor

    1. whitelistre teszed a blokkolt domaint
    2. kikapcsolod az egészet hibakeresés céljából

    Elvileg tud statisztikázni is, de az állandóan megette a router erőforrásait, nem erőltettem.

    --

    Utánanéztem, mert rémlett, hogy elsőre nem frissültek a listák. Ezekre szükséged lesz, plusz csomagok, amiket fel kell telepítened:

    - A download utility with SSL support: 'wget', 'uclient-fetch' with one of the 'libustream-*' ssl libraries, 'aria2c' or 'curl' is required

    - A certificate store such as 'ca-bundle' or 'ca-certificates', as adblock checks the validity of the SSL certificates of all download sites by default

    Nálam ezek vannak még fent, láthatod a méret alapján, hogy elég picikék:

    ca-bundle 20190110-2~116.3 KBSystem CA certificates as a bundle
    a-certificates 20190110-2~125.8 KBSystem CA certificates
    libuclient 201601232019-05-30-3b3e368d-1~10.1 KBHTTP/1.1 client library
    libustream-mbedtls 201508062020-03-13-40b563b1-1~4.6 KBustream SSL Library (mbedtls)
    uclient-fetch 2019-05-30-3b3e368d-1~7.6 KBTiny wget replacement using libuclient

Új hozzászólás Aktív témák