Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz spawn21 #203 üzenetére

    Na igen, úgy látszik egyesek leragadtak a múltban. :DDD

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Cilindrik

    aktív tag

    válasz #32839680 #206 üzenetére

    Nálunk full Mac-es minden a cégnél, de olya szinten hogy meg cube es G3 is van a sufinban.
    Főnök az ebből a szempontból elmebeteg, ha kapunk valami rossz word vagy cdr vagy akármi de rossz anyagot akkor egyből rá kezd hogy biztos szar pc n készült. ( ilyenkor csak fogjuk e fejünket) az androidos telefon neki szinten pc-s bár fogalma sincs mert egy ős nokiat használ.
    De hozza kell tennem megvan ez ugyanúgy fordítva is hogy szar a Mac.
    ezeket adolgokat jellemzően 0 tapasztalattal rendelkező emberek mondják.
    Engem leginkabb az zavar amikor az alma userek vannak kikiáltva analfabéta gyökereknek, miközben a hülyeség "platformfüggetlen"

    Még a nyáron hallottam egy 20on éves sráctól egy t üzletben hogy szeretne egy sony galaxy s5öt :W :W

    [ Szerkesztve ]

  • Destro748

    csendes tag

    válasz Cyberpunk #200 üzenetére

    Úgyérted feature phone*
    Legyél egy kicsit objektív, az Apple marketing, meg a telefonon lévő árcédula együttes eredménye az, hogy az iPhone egy pretizstermék benyomását kelti.
    És könyörgöm ne kezdd bizonygatni hogy nem, mert az. Bármelyik épeszű ember látja. Minden senkiházi celeb ezzel a zsebében szaladgál, a birka követőik erre szintúgy, és bár megtalálható ez a fajta bárgyú márkahűség más platformok és/vagy készülékek esetén is ha azt mered állítani hogy az iPhone esetében ez nem sokkal jellemzőbb mint bárhol máshol akkor pedig elfogult vagy, de nagyon.
    Az hogy te és többen a fórumon nem az agyatlan sznobok táborát erősítitek és észérvekkel alá tudjátok támasztani miért ezt a terméket platformot választottátok, ez örvendetes, kinek nem inge ugyebár. Ám ti bőven a kisebbséghez tartoztok, ettől még léteznek az iSheepek végeláthatatlan hordái, akik az isten tudja hány milliós elörendeléseket produkálják
    És itt jön az amiért ezt egyáltalán felhoztam lévén hogy sokan itt azzal érvelnek hogy "Áhá de nézzétek csak meg az eladásokat, égnek a vonalak, készlethiány van, ezt nektek apple haterek!" de ez SEMMI ok okozati összefüggésben nincs a készülék milyenségével, megveszik mert régről megragadt a dogma: az iPhone a non plus ultra. Mert Apple. Kész. Ennyi.
    Azt meg már félve merem csak megjegyezni hogy még az olyan értelmes emberek is mint te képesek beleszaladni az agymosásba, (vagy kognitív disszonancia inkább?) és megvédeni a nyilvánvalóan hibás vagy nem elégséges hozzáállást az Apple részéről.

    Tudom hogy másdoszor hozom fel, de remek példa, ha bár imádom a WP-t és a lumiákat ha a 930 kijött volna 1 Gigával, Akkor azt mondam volna hogy oké Microsoft ennek fuss neki mégegyszer 1-es, ülj le. és gondolom mindenki más is ezt gondolta volna teljesen jogosan. Mert egy ilyen készüléknél nem akarok kompromisszomokat kötni az appok futtatásánál sem a böngészésnél, holott a rendszer vígan nyargal 1 gigán is. Ennyi pénzért JÁR hogy túl legyek biztosítva memórából.
    És bár továbbra is fenntartom hogy az IOS egy jó kis rendszer, az Iphone pedig nyilván egy remek telefon, na de azért nehogy már a nyúl vigye a puskát, ez egy állítólag prémium termék horribilis áron, nincs semmilyen elfogadható magyarázat 5 dolláros spórolásra ami aztán elképzelhető, hogy kompromisszumokra kényszeriti a felhasználót.
    Nem, nincs és kész, menj haza Apple és kezdj neki mégegyszer ezt elcseszted. Ez az egyetlen amit objektiven nézve lehet erre mondani, nemhogy még megmagyarázni.

    Mea culpa a wall of textért.

  • spawn21

    veterán

    válasz Destro748 #208 üzenetére

    Nem sok ember van ezen a fórumon, akinek helyeselve olvasom a sorait.
    Viszont már a Samsung hadjárata is kezdi meghozni a kitűzött célt. Hiszen sokak számáraa név egyet jelent az egyed uralkodó márkával.

    (Hozzá kell tennem, hogy nem szeretem a márkát, de a telefon mérete, kezelhetősége;meggyőzött. Magát a rendszert nem szeretem)

    iPhone 13p

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Destro748 #208 üzenetére

    Nagyjából igazad van. Az árcédula mondjuk csak a kevésbé gazdag országokban számít húzósnak (pl nálunk), emiatt lesznek ott státuszszimbólumok az iCuccok. Nyugaton meg viszont tényleg a marketing által tolt amazing-groundbraking-special-87x faster vonal erősíti a prémium érzést.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • balazs0102

    senior tag

    Az első iPhone-om előtt egy LG KS20-am winmobile 6.0-val volt és azt követte egy nokia 5800. Ekkor már tudtam ,hogy szeretnék érintőképernyős telefont de tudtam h ezek még nem az igazik. Ekkor már régen futott az iPhone majd bejött a 3G. Eldöntöttem veszek egy 3G-t. Az akkori érintőképernyős csodákat mindet lealázta. Egyszerűen felhasználói élményben és kézzel kezelhetőségben is elhozta azt amire vágyott akkor az ember. Most azt ne számítsuk, hogy nem volt fájlküldés bluetooth-on meg a csengőhang is macerás volt, az iTunes-al sose tudtam megbarátkozni..de a telefont lehetett használni telefonálásra, képkészítésre, zenehallgatásra és böngészésre úgy mint akkor egyik másik telefont sem... élvezettel és tényleg jobb volt mint bármi más. Ekkor azt mondtam ,hogy nekem sose többé nem kell már más, csak iPhone. Aztán szépen jött nekem is a 3Gs. Talán ekkor vagy még a 3G-s időben jött egy cikk az első HTC nemtudom melyik első androidos telefonjáról. Ekkor még teljesen úgy voltam vele h sose lesz ebből normális rendszer, csak majmolják az iOS-t. Később kijött az i4 nem hozott nagy újdonságot így vártam és 4S-t vettem, bár már akkor is bosszantott , hogy az androidos csúcsok már akkor 1giga rammal jöttek ebbe meg csak 512-t raktak. De a rendszer még mindig tök gördülékeny volt. Ekkor már ugye a nagy rivális android csúcsok a HTC OneX és a SGS3 voltak. Csak nem hagyott nyugodni a vérem nézegettem Youtube-on videókat ezekről a telefonokról és bizony meglepődtem amikor láttam, hogy simán hozza az iOS szintjét az Android. Itt-ott talán még el van maradva de simán hozza. Én is ezt szajkóztam előtte , hogy milyen jó, hogy olyan rendszer van a telefonomon ami "gyengébb" hardveren is elfut még mindig gördülékenyebben mint az androidos csodák. Aztán mikor nézegettem a videókon hogy is mozog ezeken a telefonokon az android rendszer úgy döntöttem kipróbálom. Úgy is rühelltem az iTunest, a bluetooth fájlküldés is jól jött volna párszor, a csengőhang a hátterek és még sorolhatnám a végtelenségig hogy mennyi testre-szabhatóság hiányzott úgy, hogy akkor még nem is tudtam róla csak mikor váltottam. Elcseréltem egy OneX-re, majd a OneX-et egy SGS3-ra, azt lecseréltem egy xperia Z1C-re majd zavart a kicsi kijelző így vettem egy LG G3-mat és azt elcseréltem egy Z2-re. A Z2-nél végre kb megvan az az érzés, hogy nem kellene másik. De azt már a OneX-nél tudtam ,hogy a kis laggokkal együtt is 10000000000000000000000000000000000000000X jobban kellene android mint iOS. Bocs a hosszú posztért, sokan biztoson a felénél, vagy korábban abbahagyták az olvasását, de a lényeg, hogy szerintem azért jó, hogy lett iPhone, hogy megszülethetett az Android :) Ha jól tudom SteveJ megmondta, hogy az egész android az iOS lenyúlása de mióta androidot használok engem abszolút nem zavar. Ja, hogy kicsit idevágjon a mondanivalóm, neb@ssza már meg, hogy nem fért volna el 2Gb ram. Ha almás lennék még most is és már a 4S -nél zavart hogy a 4-hez képest nem tudtak belerakni többet akkor most biztos k*rva ideges lennék és most váltanék. Azért annyival nem jobb az az iOS....

    [ Szerkesztve ]

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Destro748 #208 üzenetére

    Remek írás, de az apple nem fog hazamenni, mert az előrendelések csúcson, a birka már két hete az apple store előtt sátorozik, egyszerűen nem kapnak negatív feedbacket, szerintem jópáran tényleg meg vannak ott győződve, hogy tökéleteset alkotnak. Az eladások nőnek, a részesedés csökkenése meg addig nem érdekli őket. Engem nem fog érinteni a memória hiány, mert már akkor eldöntöttem, hogy nem lesz iPhone, mikor kiderült, hogy a plus túl nagy nekem, a síma meg hozzá képest kiherélt kamerát kap. De ettől függetlenül teljesen egyetértek, 1GB RAM vicc, főleg hogy itt állandóan a GPUt tuningolják, meg mostmár HD meg Metal...
    Sőt, lassan a két mag is vicc, értem én, hogy a rendszer gyors, meg fluid, de pont ezért, ha a rendszer jól ki tudja használni, akkor pláne jól jön a plusz computing power. De annak aki megveszi, ezek nem hogy nem számítanak, de mondani se mondanak semmit, ők egy újracsomagolt iPhone4et is megvennének, mert csak

    [ Szerkesztve ]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • BulletBill27

    aktív tag

    válasz Destro748 #191 üzenetére

    Nem értem miért pörögnek sokan ezen a Retina HD-n? Mond az valamit, hogy True HD IPS? Ott nem volt gond a HD név megváltoztatása? Ja, tudom, meglátjuk az Apple logót, gyorsan lenyelünk egy üveg köptetőt és nem tartunk magunkban semmit. Érdekes, hogy az iPhone vásárlókat egyből sikerül le iSheepezni, meg vallási fanatistáknak nevezni, de kérdem én, minek nevezed azokat az emberkéket, akik minden egyes Almával kapcsolatos topikba beleírják, hogy az Apple szar, meg aki iPhone-t vesz, az egy idióta, meg divatbuzi stb. Ők az objektív gondolkodással rendelkező emberek? Ha valaki meg beírja nekik a véleményét, akkor jön az, hogy ,,Te hülye vagy", ,,Agymosott" meg a többi. Ha valakinek az iPhone felel meg, akkor azt veszi meg. Akinek meg nem jön be, az meg nem. Neked tetszik a Lumia 930, vedd meg. Nekem nem jön be, mert appok terén nekem gyenge. Mindenki azt vesz, amit akar. Miért olyan nehéz ezt elfogadni?

  • Zolik

    senior tag

    válasz Destro748 #191 üzenetére

    +1 részemről is. Nekem is a Lumia 930 jutott eszembe RAM kapcsán

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • tomi5244

    őstag

    S4 minim van, 1,5GB RAM. De ebből közel 70-75 százalékot megzabál a rendszer és a tácswííz... szóval hiába van több RAM a droidnál ha semmivel nincs több "hely" a felhasználónak.

    IPad 4-et is nyomkodok már közel két éve, a lap újratöltés viszont ott is felüti néha a fejét, ami tényleg ciki. Kíváncsi vagyok az iOS 8 mit produkál majd.

    Szerény személyem amúgy örül az 1GB RAMnak ;] az i6-nál mert én jövőre szeretnék venni 5S-t és így gondolom az a modell is még pár évig támogatott lesz. Azért az i4 (512MB RAM) 4 éves terméktámogatása nem rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • furio

    aktív tag

    Egyet nem vesznek figyelembe az Apple hivok (tulajdonosokrol nem beszelek, en nekem is van egy 5sem).

    Az Androidnak ilyen technologiai fejlodes mellett boven van ideje optimalizalni, egyszeruen a technika az, amivel az Apple nem tud versenyezni es visszafokozza magat a lowcost hardver "gyartok" koze. Es kerdem sracok, oszinten, mi a tetves kakit raktak az iPhoneba ha akkora mint a galaxy s4 kb, kevesebb memoria, kissebb kijelzo, kissebb akkumulator stb. Ureges a telefon? Egy ideig meg jo az iOS rendszer, de 2014et irunk a technika fejlodik, az Apple meg azt gondolja atbaszhat megint, mindenkit egy atcimkezett kilapositott 5sel, no thx, ilyen faxsagot leirni h nem jonne jol az a +1gb ram :) Komolyan rohogok az ilyen hszeken :)

    [ Szerkesztve ]

    Lorem ipsum dolor et sit amet

  • jozso1989

    őstag

    válasz Zjunior #215 üzenetére

    A hangnemedből és stílusból következtetve neked pedig az iOS való! ;)

    (#221) tomi5244: A droid még mindig =/= Samsung. Mindenki tudja, hogy a Samu bloatware felzabálna 50 giga RAM-ot is. Nekem One-on a 2 gigából a droid lefoglal 300 megát (a "RAM zabáló droid" ugyebár), a maradék 1700MB RAM-ból pedig a Sense, az appjaim blabla foglalnak. Most belakva, widgetekkel háttérben futó appokkal van még 1GB szabad (igen, sosem láttam még újratöltést, május óta van meg a telefon)... :P

    [ Szerkesztve ]

    HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Zjunior #215 üzenetére

    Szerintem korrektül leírta, miért jobb neki. Jelen pillanatban én sem vennék iPhone-t olcsóbban sem, ebben nagy szerepe van az iTunes-nak. Egyéb téren nincs bajom vele, az iOS testreszabhatóságát nem néztem, a felület maga eléggé hasonlít az Androidra -vagyis fordítva-, de önmagában pl. ha hátteret nem lehet beállítani, nem dőlök a kardomba, a mostani androidoson amióta megvan, az a háttér, akkor beállítottam, mert lehetett, de ennyi. Viszont az nagyon nem tetszik, hogy fájlokat mozgatni, zenét felmásolni mindenképpen kell az iTunes.
    A hardveres része nem izgat, nem érdekel a magok, megabájtok száma, amíg a rendszer gyors, a telepített alkalmazások pedig normálisan futnak. Ha iOS alatt elég 1Gb RAM, akkor elég, amúgy nekem Androidon is elég, mivel egyszerre maximum a zene, Facebook és egylapos böngészés fut utazás közben. Mellesleg az Android felépítése miatt ide eleve nagyobb hardver kell, erőforrásigényesebb a rendszer a Java VM miatt, nem tudom, ez mennyit változott, változik az újabb verziókban.
    És itt jön az, hogy túlárazott az Apple telefonja, ha a hardver valóban nem egyenértékű droidos kategóriatársaival - a RAM mérete ebből a szempontból, pénzügyileg jó felvetés, az SoC erejét viszont nem csak az órajel határozza meg.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Janez0085

    tag

    Az Amerikai lakosság nagy réssze olyan egszerű mint az 1:1 ezért mondják, hogy a lehetőségek országa, mert ha ott van egy kis gogyija valakinek abból vagy kisebb politikus vagy sikeres vállalkozó lesz. Egy volt főnököm volt kint egy pankrációs gálán és amikor hazajött azzal kezdte, hogy basszátok meg ezek azt hiszik, hogy ott minden 100% real 😃 úgy járnak ki pankrációs meccsekre, hogy végig izgulják az egészet legalább is a közönség majdnem egésze. Az USA-ban az iPhone nem akkora dolog mint itt, a sarki hentesen át az építkezéseken dolgozók, a tini-k mindenki azt használ mert elérhető áron van és egy ilyen népre pofon egyszerű volt Jobs-nak ráerőltetni az iPhone-t, és mivel mindig Amerikát másolja mindenki elindúlt a világkörüli hisztéria túrnéjára és azóta is tart. Na persze ez nem lett voln elég egy szar termékkel nem lehet ilyen sikereket elérni de ott a népnek a szájába lett rágva, hogy EZT KELL VENNI !!! És ami Amerikában divat az máshol is az lesz.

    Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

  • speedyx86

    tag

    válasz #03372544 #45 üzenetére

    De hát ezen Vér István gányolta össze a javascriptet! (kipróbáltam 1GB-os lumia525-ön, ment)

    Gyakorlatilag a teljes site-ot egy jó 20-25 vimeo embeddel és nagy felbontású képekkel benyit az oldal betöltésénél. Desktop Chrome alatt 70-80%-on járatja a procit, és megeszik 900 mega ramot!

    Miért gondoljuk, hogy ez bele fog férni 512 ramba? Legyünk őszinték, erről nem a telefon tehet...

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Janez0085 #225 üzenetére

    Azért annyira nem rossz az iPhone, csak nem ér annyit. De az S5 sem ér annyit, egyik sem ér annyit. A különbség az, hogy odakint előfizetés mellé baráti áron adják, míg itthon nem. Rendes független, kiskereskedelmi ára ugyanaz, ha eltérés van, az az ÁFA-tartalom miatt van.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • balazs0102

    senior tag

    válasz BulletBill27 #214 üzenetére

    Retina HD-ről eszembejutott egy aranyos történet. Nemrég volt az esküvőnk és kb. 2 hete lettek kész a fotók. A fotósunk nagy apple fanatic. IPhone, meg az a vékony laptop az az Air vagy mi, tényleg nagyon csicsa cucc, k*rvavékony mag eszméletlenül jól néz ki és van benne egy olyan hardver, hogy az asztali gépem is megirigyelhetné. Mindez vagy 3 cm-vastagságban kb. dicsértem is mert tetszett, mutatja, hogy neki ez kell mert gyors meg nem szarfos windows és mutatja neten ,hogy az appletől rendelve 600valahányezer forint. Gondoltam hát ha neki ez kell akkor ez kell. És elkezdte nekem dicsérni ,hogy milyen gyönyörű a kijelző, és hogy a színek miatt kell neki ilyen. Kérdezem ,hogy milyen felbontású a kijelző. (Tényleg nagyon szép kép van rajta) Próbálok szó szerint idézni: Hát retina kijelző, retina felbontású...jójó mondom de mi a felbontása...néz fogalmatlanul..hát retina és mutat a szemére .. Ekkor felröhögtem :D Mondom neki, hogy azért jó ha tudod hogy ez egy nagy marketing bullshit tehát a szemednek nem sok köze van a képernyőd felbontásához. :D És mutatja értelmetlenül, hogy a beállításoknál is nem felbontást ír hanem Retina-ra lehet állítani ha legmagasabb felbontást választod :D Szerencse, hogy a fotózáshoz jobban értett. És ez egy igaz történet emberek, nem én találtam ki.

  • Dilikutya

    félisten

    válasz speedyx86 #226 üzenetére

    Ez az oldal egy tökéletes elrettentő példa lehetne webprogramozás órán, a tankönyv "hogyan ne" fejezeténél.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Janez0085

    tag

    válasz Dilikutya #227 üzenetére

    Egyáltalán nem rossz az iPhone sôt, csak azt akartam elmondani, hogy az amerikaiak zsigereibe lett beleégetve ez a "csak iPhone" mentalitàs de hát egy olyan országban ahól a lakosság nagyrésze a pankrációra azt hiszi hogy frankó ott nem olyan nehéz elérni 😃

    Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

  • Robertoq

    őstag

    válasz Cyberpunk #153 üzenetére

    Tehát ugyanaz az élmény megvan iPhone 4 szérián mint az 5-ös szérián? Mert ha igen, akkor semmit sem ér a hardverfejlesztés és így tényleg nem lesz gond 2 év múlva. Pont azért kellene egy adott gyártó zászlóshajójának kb a technikai csúcsot képviselnie, hogy idővel is telefon legyen.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Janez0085 #230 üzenetére

    Azt se feledd, hogy ez nekik hazai termek (amit kinaiak raknak ossze, de az most mindegy).

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • tomi5244

    őstag

    válasz blagolf #231 üzenetére

    Nekem tuti iPhone lesz a következő telefonom és szimpatizálok is az apple cuccokkal de csak ész szerűen.

    A videóban lévő gyereket meg kapásból fejbe lőném.... az ilyenek miatt alakult ki az apple sztereotípia.... szánalmas...

    [ Szerkesztve ]

  • BDave

    őstag

    válasz Destro748 #191 üzenetére

    Egyetértek. De szerintem azért vannak olyan iPhone felhasználók akik nem érzik különlegesebbnek magukat csak azért mert ezt a telefont használják. Talán ez a kisebbik réteg közülük, de azért lehet ezt ésszel is használni, hype és nagyarc nélkül. Csak az Apple marketingje és az árazása nem ezt sugallja és ettől sokan elszállnak, hogy én most megvettem a tutit, nagyon király lettem mindenkinél. Csakhogy körülötte még több millióan ugyan azt a rendszert, hardvert használják nap mint nap és semmitől sem lett különlegesebb a többinél csak azért mert egy ilyen telefonja van.

    Szóval az Apple jól kihasználja ezt a helyzetet és "ügyesen" eladja a termékeit. Más kérdés, hogy ez a filozófia kinek menyire jön be.

  • Cannabis7

    senior tag

    válasz #68372224 #2 üzenetére

    használj 2-3 hétig egy BB10-es telefont (kell egy kis idő átállni,megszokni,megérteni, annyira más), és akkor sírni fogsz azonn a kijelentéseden, hopgy mennyire állat rendszer az IOS :)
    Persze nem mondom, hogy rossz, de van jobb is.

  • Destro748

    csendes tag

    válasz BulletBill27 #214 üzenetére

    Nem, a True HD IPS sem volt oké, pont ahogy a Retina HD sem, mert a legkevésbé sem szeretem ha teljesen leplezetlenül kerek perec hülyének néznek.
    Viszont nem kell mindjárt ugrani, ugye sikerült azt a részt is elolvasnod amikor megmelítettem hogy akinek nem inge, továbbá hogy NEM a teljes felhasználóbázis inkompetens, vagy nagystílűen elsiklottál felette?
    Ettől viszont még az iPhone presztizs, vagy annak gondolt készülék, és ennek a jelenségnek a kikopását egy kicsit sem segiti elő az apple népbutító elitista marketingje és árazása, vásárlói és használói nagy hányada pedig ennek megfelelően alakul, celebek, celebmajmolók, és hasonszőrű társaik. Ez van sajnos.
    Az hogy te speciel a tudatos apple felhasználók táborát erősíted, nos szuper tartsd magad ehhez, és vedd úgy hogy nem tartozol az általam emlegetett 80%-ba, Ettől még léteznek.
    És nem, az artikulátlanul üvöltöző apple hatereket sem tisztelem akik érvek nélkül fröcsögnek, ha már így megkérdezted, nyilván ők sem objektivek.

    Az pedig azthittem egyértelmű, hogy én ugyan nem akarlak meggyőzni hogy mit vegyél te vagy más
    csak szeretném ha kicsit jobban a helyén kezelnénk a dolgokat, és erre ez hír remek apropó.
    Egyik gyártó flagshipjében sem elfogadható olyan technológiai megoldás - ez esetben ugye a ram mennyisége - aminél egyáltalán felmerül a felhasználó oldali kompromisszum, és NEM még az Apple negyedmillió forintos kezdőárú telefonjában (vagy főleg abban?) sem.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Zjunior #245 üzenetére

    Nana, az iPaden is iOS van. ;]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • dilajoska1

    őstag

    válasz Dottore #96 üzenetére

    ott a pont :)

    Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

  • unrealnoise

    senior tag

    Nekem droidos telefonom volt szinte mindig, meg a bada-s samsung wave 1... IPhone-ra se pénzem, se semmim nem volt, nagyon nem voltam meggyőzve arról, hogy ez annyira kell nekem.

    Most eladtam kompletten a PC-m, mert jóformán csak netezni és letölteni kapcsoltam be, játékra meg ott az xbox one...

    Szóval kellett valami a PC helyett ami nem telefon, és így vettem meg az iPad Mini retina-t, ami brutálisan jó kütyü, anyagminőség, kiegészítők széles tárháza, alkalmazáskínálat...

    Viszont a kevés Ram ebben is gáz. Van hogy egy fórumon elkezdek írni benne valamit, közben valamiért felvegyek mondjuk facebookra, vagy megnézek egy YouTube videót az alkalmazással, és ennyi, visszalépek a safariba, mire az újratölti az oldalt, az addig beírt szöveg meg ment lecsóba... Értem én, hogy ezt elkerülhetetlen azzal, hogy mondjuk ilyen vagy olyan appba írok először, és onnan másolom át, vagy csak nem mászkálok az appok közt, de ez egy ilyen árkategóriába tartozó kütyü esetében gáz.

    Az új iPhone nagyon nem mozgat, az 1 GB nevetségesen kevés lehet néha, iOS ide vagy oda...

    Az apple kütyüknek igazából elég sok hátrányuk is van, pl oké, hogy sok játék erre jön először, de sok alkalmazás fejlesztésénél az android az első számú platform, mert az a legelterjedtebb. Sok példát mondhatnék, de ott a hazai MindigTV, ami iPadan 95%-ban használhatatlan, vagy ott a Fuso.tv, amit kipróbálnék, de prémium account még mindig nem elérhető iOS alatt...

    Szóval az tuti, hogy többet nekem nem lesz iOS kütyüm, mert oké, hogy minőségiek, de a sok kötöttség, és a sokszor körülményes kezelés (gesztusok ide vagy oda -> hol is van a kész, vagy a done gomb egyes alkalmazásokban meg ilyen hülyeségek) miatt alig várom hogy megszabaduljak tőle, ősszel remélem már egy új nexus vagy valami droidos tablet lapul a kezemben...

    Az ember azt hitte volna, hogy az AppStore teli van fasza videólejátszókkal, de tévedtem. Elég sokat leszedtem, többet meg is vettem, de egyiknek ez a baja, a másiknak az, mikor azt hittem találtam valami jót, akkor kiderült, hogy a NAS-ről lejátszva a filmeket rendszeresen akadozik az anyag, droidos xiaomira felraktam a BSplayert, és egyből ment minden, olyan gyorsan, szaggatásmentesen, hogy olyat iPad-en még nem láttam, a belepörgetés is simán, gyorsan ment...

    És mint írtam, sok, sok oldalt végignézem már videóplayereket keresve, de ugyanez igaz a TV show követős dolgokkal, droid ra nagyobb a kínálat, és jobb alkalmazások is vannak rá, tudom, utánanéztem, látom, junkie-ként ez is bosszant...

    Persze ettől a droidos tabletek nem lesznek jobbak, de ilyen árért többet elvárná az ember az eszköztől, bár ezek közül nem mind az apple sara, egyszerűen ilyen árazás mellett nem lehet a legnépszerűbb, legelterjedtebb platform, és ez bizony a játékokat leszámítva meg is látszik rajta...

    steam / trakt.tv ID: unrealnoise

Új hozzászólás Aktív témák