Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emelhu

    aktív tag

    Informatikus: informatikai rendszerek létrehozásában, üzemeltetésében, működtetésében szerepet játszó szakember.
    Programozó: informatikai rendszerekhez szükséges programkódok megalkotója
    Fejlesztő: informatikai rendszerek valamely vagy több részének (szervezés, tervezés, programozás) kivitelezője.

    Általánostól speciális felé:

    Informatikus >>> Fejlesztő >>> Programozó

    Az informatikus tucatnyi szakma egyike a fejlesztő.
    A fejlesztők tucatnyi irányának egyike a programozó.

    De még a programozó is számos részterületet fog össze, mert a html kézi manipulátortól az ügyviteli C# kódolón át a beágyazott C/ASM kód készítőig mindenféle belefér, pedig mind nagyon más feladat.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz vzozo #154 üzenetére

    "Nyilván feléjük sem szagoltam vagy 10 éve, de attól még vannak fogalmaim róluk."

    Azért ez a tanultam róla nagyon erős :D

    Én sok mindent csináltam (pénzért vagy hobbiból, gyakran hónapokig, és ki merem jelenteni nem értek hozzá!

    Általában a dolgoknak a felszínét képes az ember megkapargatni (természetesen a működési alapelveket ismernie kell, különben teljesen hályogkovács a szint), de pár évnyi intenzív munka kell az adott területen ahhoz, hogy valaki "kielégítő" szinten tudjon és ki merhesse jelenteni, hogy "valamit már ért hozzá" :DD

    Persze a zsenik kivételek!

    Egy nagy multi céghez vendégek érkeznek.
    Látják a központi irodaházban a sok szorgalmasan rohangáló alkalmazottat, a nők kiskosztümben, aférfiek nyakkendő nélkül, de ingben, zakóban.

    Megkérdik: van önöknél dresscode?

    Nem, de mindenki alkalmazkodik egy elvárt szokáshoz, hangzik a válasz.

    Ekkor egy hosszú hajú, csapzott fiatalember rohan el a folyosón, pólóban, farmerben.

    Ő is alkalmazott - hangzik el a kérdés?
    Igen, válaszol a vezető.

    No de akkor miért nem visel inget és zakót?

    Hja, neki könnyű! Ő zseni!!

  • emelhu

    aktív tag

    válasz bambano #228 üzenetére

    "szerk: a külföldi-magyar munka arányáról meg azt gondolom, hogy a külföldi közelebb van a szerződött munkaidőkerethez, a magyar meg több. nem ritkán sokkal több."

    Szerintem ennyi a lényeg, illetve hogy "jobb helyeken" (ebből kevés van nálunk, még ha a céges embléma azonos is) egyértelműbb a munkakör, hogy kinek mi a feladata és még mit lehet "rádobni" a munkakörre.

    Valamint egyszerűen a jól szervezett piac és a magasabb bérköltség miatt olcsóbb "kiváltani" külső eszközzel (szakértő, új munkakör, sw vásárlás) a probléma megoldását, amivel a magyar cégnél szenved a fejlesztő, közben nem halad a saját munkájával, de be kell pótolnia, mert a határidőt nem érdeklik a személyes kis problémái.

Új hozzászólás Aktív témák