Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Stauffenberg #44 üzenetére

    Teljesen felesleges összehasonlítani a közszférát és a versenyszférát. Ég és föld a különbség. Van, amiben egyik a jobb, van amiben a másik. Én a versenyszférában dolgozom. Tényleg sokkal jobbak a fizetések, mint a közszférában, de én gyakorlatilag a cég tulajdona vagyok. Ha túlórázni kell, akkor nem szólhatok egy szót se, ha be kell jönni hétvégén, akkor kuss van, különben úgy kib.sznak, mint macskát szarni.
    Pl édesanyám (meg még a fél család) közalkalmazott. Nem keresik halálra magukat az tuti, viszont nem is kell megszakadni a munkába. Élelmezésvezetőként dolgozik, sokszor fél napokat beszélgetnek a konyhásokkal, stb...
    Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is, ne csak a fizu alapján hasonlítsd őket össze...

    (#45) morgyi: Úgy általában (persze mindig vannak kivételek, főleg ha az éppen aktuális drága kormányunk úgy dönt) a közalkalmazottakat nem szokták csak úgy kirúgni. Ott azért elég komoly indoklás kell, amíg csak lehet nem küldik el az embert. Persze ha egy tanát mondjuk totál alkoholista, vagy pedofil, akkor az elég komoly indok. Egyébként csak úgy nem rugdossák ki a tanárokat...

    [ Szerkesztve ]

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák