Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz dabadab #119 üzenetére

    Ki az az idióta, aki .doc-ban küldi el az önéletrajzát?... Ha már, akkor ott a pdf.
    Ha nagy cégről van szó, akkor doc, docx és pdf közül bármelyiket választhatod, el fogják tudni olvasni. Persze, nyilvánvalóan a pdf a legjobb erre a célra, legalábbis legutóbb én abban küldözgettem.

    ROTFL. Próbálj meg találni olyan nagyvállalatot, ahol nem használnak Linuxot.
    Arról van szó, hogy nagyvállalatoknál desktop gépeken szinte egyeduralkodó a Windows. Nyilván ez neked is leesett, de mindig jóleső érzés kötekedni egy kicsit.
    (Egyébként van ellenpélda is erre, pl. Google)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz hackeeeee #138 üzenetére

    A fő gond az, hogy a sulis oktatás lényegében mehetne Linux/OOO/Libre-vel
    Lényegében mehetne, csak az iparban a kutya sem használja ezeket Desktopon, szóval akkor minek is? Megéri munkaállomásonként spórolni 30 ezer forintot azért cserébe, hogy a kikerülő diákok kevésbé legyenek versenyképesek a munkaerőpiacon, amikor pont ez az egyik legnagyobb probléma az oktatási rendszerrel?
    Azt meg hagyjuk már, hogy tanítsanak szövegszerkesztést Word helyett, mert igazából már az is sikernek tekinthető, ha a diák (vagy a tanár) a Word-el jól bánik, az absztraktabb megközelítés inkább ártana, mint használna.

    Én használtam Ubuntu-t, meg lehet szokni.. Az alap dolgokat simán kiszolgálja, amire szükség lehet.
    Az egy dolog, hogy a te otthoni gépeden a netezgetős-filmnézős igényeidet kiszolgálja, a céges környezetben felmerülő desktop gépek iránt támasztott igényeket viszont nem szolgálja ki. Az egyik legkézenfekvőbb példa az Outlook, majd mutass nekem hasonló funkcionalitással bíró ingyenes alkalmazást Linuxra.

    Egyébként szerintem az iskola elsődleges célja, hogy felkészítsen arra, ami a munkaerőpiacon vár. Ha a cégek x szoftvert használnak, akkor lehetőség szerint azt kell tanítani, nem pedig y-t, ami amúgy számodra szimpatikusabb, vagy megfelel az otthoni felhasználásnál előforduló igényeknek. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz hackeeeee #153 üzenetére

    Az a baj, hogy abból az oktatásból így sem leszel versenyképes, amit leadnak.
    Abban azért megegyezhetünk, hogy ha az ipar egységesen MS termékeket használ, ha az iskolában meg fillérb*szásból nem MS termékeket használnak/tanítanak, akkor azzal a diákok versenyképessége csökken, ugye? Természetesen visszafele nem igaz, tehát pusztán egy MS szoftvertől nem lesz jó az oktatás színvonala.

    Tény, ilyen téren az outlook nyerő, de mondjuk Nekem személy szerint egyáltalán nem jó, túl zsufolt, és a többi.. Inkább Thunderbird...
    Igen, de a Thunderbird egy levelezőkliens, az Outlook meg egy Exchange kliens, ami sok szolgáltatás mellett levelezőszerverként is működik.
    Ha például szeretnék egy meetinget tartani a munkahelyemen (nem szeretnék, csak példa :) ), akkor Outlook-ban meg tudom nézni, hogy ki mikor ér rá, le tudom foglalni a termet és mondjuk a projektort, a résztvevőknek bekerül a naptárába, sorolhatnám. Rendszer szinten az egész együttműködik az AD-vel, távmenedzselhető, megint csak sorolhatnám napestig. Na innen nézve viszont kb. le van szarva, hogy szerinted a Thunderbird-nek szebben rajzolták-e meg az ikonjait vagy sem, mert egyszerűen nem alkalmas azoknak a feladatoknak az ellátására, amire az Outlook igen.

    Az viszont igaz, hogy mindenhol MS szoftverek vannak, de épp ezért, amit már leírtam, mert már mindenhonnan az MS folyik, más nem létezik, ami baj..
    Persze, baj, de ezen kormányhatározatokkal nem lehet változtatni. Az ipar olyan terméket használ, amilyet akar, a saját döntésük, és perpill a helyzet, hogy az ipar jellemzően MS termékeket használ desktop gépeken. Az oktatásban pedig elvileg az ipar által használt/követelt szoftvereket kéne használni ugye..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák