Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz hackeeeee #138 üzenetére

    A fő gond az, hogy a sulis oktatás lényegében mehetne Linux/OOO/Libre-vel
    Lényegében mehetne, csak az iparban a kutya sem használja ezeket Desktopon, szóval akkor minek is? Megéri munkaállomásonként spórolni 30 ezer forintot azért cserébe, hogy a kikerülő diákok kevésbé legyenek versenyképesek a munkaerőpiacon, amikor pont ez az egyik legnagyobb probléma az oktatási rendszerrel?
    Azt meg hagyjuk már, hogy tanítsanak szövegszerkesztést Word helyett, mert igazából már az is sikernek tekinthető, ha a diák (vagy a tanár) a Word-el jól bánik, az absztraktabb megközelítés inkább ártana, mint használna.

    Én használtam Ubuntu-t, meg lehet szokni.. Az alap dolgokat simán kiszolgálja, amire szükség lehet.
    Az egy dolog, hogy a te otthoni gépeden a netezgetős-filmnézős igényeidet kiszolgálja, a céges környezetben felmerülő desktop gépek iránt támasztott igényeket viszont nem szolgálja ki. Az egyik legkézenfekvőbb példa az Outlook, majd mutass nekem hasonló funkcionalitással bíró ingyenes alkalmazást Linuxra.

    Egyébként szerintem az iskola elsődleges célja, hogy felkészítsen arra, ami a munkaerőpiacon vár. Ha a cégek x szoftvert használnak, akkor lehetőség szerint azt kell tanítani, nem pedig y-t, ami amúgy számodra szimpatikusabb, vagy megfelel az otthoni felhasználásnál előforduló igényeknek. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák