Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #24 üzenetére

    A Hyper-V core és eleve a Hyper-V a legerőforrás igényesebb virtualizáció, ami valaha létezett (erre az a válasz by Hivatalos Microsoft tanfolyam, a microsoft mörnökétől, hogy az erőforrás nem kerül sokba... :DDD , ), a memória kezelése nagyon rossz, ezért zabálja a swap-et a swap meg a disken lesz. Ez az oka, hogy elvérzett. A XEN pláne a Linux alapú megoldásnál előszöt kevesebb swapet használ utána viszont beleharap a swap-be, a Hyper-v viszont eleve úgy gondolja, hogy a Swap ott van fel is töltöm. Csak egy ilyen 2 diskes nas esetén az a Swap nem lesz egy villám.

    (#23) sh4d0w

    Igazából azt nem értem, hogy a Windows server ami rajta van tudja amit tud, OK. ezt értem ugyan egy értelmes választ sem kaptam még, hogy ez ugyan mivel lenne több, mint bármelyik üzleti nas tudása tegyük fel (Synology 716+).
    Ezzel a hardverrel viszont nem fogja megfelelően nyújtani azt amit ígér a termék. Engem ez a Hyper-V sztorira emlékeztet, amikor is a Microsoftot megkérdeztük, hogy tudja a Hyper-V desktop ezt, - tudja használd -, mindent tud. 2 hét múlva, meg vagy 50 beletöltött mérnöki óra múlva: lehet hogy nem tudja, használj VMware Workstation-t, de ezt nem mi mondtuk :DDD (by Microsoft)

    Ez a termék körülbelül ilyen...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #34 üzenetére

    A XEN szerintem elég jó, ln inkább a Hyper-V-ről beszéltem. A XEN-t én is szerveretem, főleg, mert viszonylag egyszerű, és használható.
    A XEN miután használta a SWAP-et vissza is adja. A Hyper-V is csak a Hyper-V a virtuális gépek indulásához SWAP-et használ, ellentétben azokkal megoldásokkal, aminél van is memórikezelés a Hypervisorban is (VMware, XEN)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #36 üzenetére

    Igen vannak a Hyper-V-nek előnyei, Pl: ez is meg az is, hogy a Hyper-V akár Server Core-ok között powershell-el lehet mozgatni a VM-eket, igaz csak manuálisan, de lehet, mindenféle Hyper-V manager, vagy Cluster nélkül is, de Sajnos ezek a funkciókat nem nagyon használják kisebb helyeken, mert ahol ilyet használnának, ott a Windows Server licenceket sem fogják megvenni. Ha pedig Linux-ot tesznek a Hyper-V-re az minden egyes migráláskor/mentéskor (DPM-es tapasztalat) ameddig snapshotot/checkpointot (Microsoftos elnevezés esetén) megállítja a Linux-ot 1 - 2 sec-re. Mert az MS nem tudta integrálni megfelelően a Linuxokba a sync drivereket. Talán az Ubuntu 14.04, Redhat 7 és felette már normálisan támogatja, de amúgy elég szomorú ez így, pláne, ha adatbázis szervernek használják a Linuxokat.

    A Tanfolyamokon elhangzik, mindig, hogy a legjobb megoldás ha ingyen (vasárban) akarsz virtualizálni, akkor az a Hyper-V meg a Linux, kivéve ezt pici problémát, vagy a Legújabb Linuxot használod.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz WynNyback #62 üzenetére

    Sajnos mi is így voltunk, és az a helyzet hogy az ilyen olyan call licencek, meg hasonlók esetén, meg ha nem megveszed, hanem bérled a szoftver, meg ha upgradelni kell, ez mind mind kemény pénz a Microsoftnak, és az a helyzet, hogy évente alaphelyzetben komoly pénzeket kell félretenni, ha Microsoft szoftvereket használsz, ezt mindig elfelejtik a Microsoftosok, szerintük tök természetes, hogy ha megveszel egy szoftvert, azt csak akkor tudod bővíteni supportálni, ha keményen fizetsz érte pluszban. A Linux, XEN, KVM pontosan azért terjed, mert ingyen van, a szakembereket meg kell fizetni itt is. a Legmeglepőbb példa az Apple aki VMware-ől KVM-re tért át.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák