Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz hdsentinel #3818 üzenetére

    Nem mindegyik merevlemez érzékeny egyformán az esetleges tápellátás-zavarokra, adatátviteli problémákra, lehet, hogy az új kevésbé toleráns és hamarabb megjelenhetnek ilyen problémák.

    ez jogos, de úgy tűnik, hogy nem ez lesz itt a gond
    részletek lejjebb

    Jobb gomb a felületi térképen

    jah, hogy úgy
    én a jobb felső sarokban a mentés gombot használtam és ott nem volt ilyen (esetleg oda is be lehetne tenni, ha már van gomb rá)

    Általában ezek ott keletkeznek, ahol adatmozgás van (hiszen valamelyik fájl kezelése közben keletkeznek). Így ha a merevlemez nincs tele, akkor várható, hogy a jelenleg használt adatterületen jelentkeznek a problémák

    még a teszt előtt átpakoltam egy 1 terás vinyó tartalmát, így még volt rajta sok adat hátrébb is
    bár igaz, erről nem írtam

    és az érdekesebb dolgok

    Megcsináltam a wd gyári tesztjével a gyors ellenőrzést, ahogy várható volt, failed lett és egy hibakódot adott.

    Ezután elindítottam az írás tesztet is hdsentinel-ben. A korábbi olvasás tesztben csak az első sorban voltak a gyenge szektorok, ezen az írás teszt egész lazán végigment, bár ahol az egyik gyenge szektor volt, ott lett egy sötét zöld folt plusz mellette is, de ezzel a gyenge szektorok száma lecsökkent 0-ra, és lett egy 100-as kondícióm. Gondolkoztam, nem értettem, na de mindegy, akkor ki is kapcsolhatnám az ellenőrzést hiszen a kritikus részen túlment. Végül nem nyomtam ki, egész jól haladt, de egy idő után folyamatosan el kezdte rakni egymás után a sötét zöld pontokat, azután órákkal később már a pirosokat pakolja folyamatosan. Most van 26 hiba, fut kb 10 órája és van még hátra 286 becsült óra... Viszont a vinyót már nem látja hdsentinel főablaka.

    kérdéseim:
    hova tűnt a vinyó?
    pontosan mit csinál az írásteszt?
    meddig próbálkozik egy szektorral? van rá limit?
    a sötét zöldnél meddig csinálta?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák