Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #60 üzenetére

    Ezt a "látványosan jobb a teljesítménye" kijelentést nem ártana alátámasztani valamivel (mondjuk egy hasonló teszttel, számokkal), szerintem ez már rég nem igaz, max olyan alkalmatosságok állnak a rendelkezésére a runtime-on keresztül, ami jelenleg a böngészőnek nem. A SL/Java max a C++ generált kódjával szemben tud jobb lenni, illetve multiprocesszes környezetben bizonyos esetekben. Ráadásul még csak nem is pluginről beszéltem az imént, hanem szimplán csak egy Java alkalmazásról, mint amilyenekhez hasonlókat androidos telefonokra készítenek a "lúzerek" manapság. A tesztben egyszerűen csak javac-t (1.6.0.20 hotspot) használtam, elvileg akkor a tetűlassú crankshaft szénné alázta (sajnos natúr js motor futtatással nem tudom tesztelni, mert a nodej.js példányomban egy régebbi V8 van), ami szerinted a natív c-nél is gyorsabb. Ez az egész inkább szól a te JS-fóbiádról.

    Az IE9 jó példa arra, hogy mire lehet képes a ms, ha "megtalálja" a fejlesztőit, és elkezd akarni csinálni valami versenyképeset. Eddig arra voltak képesek az elmúlt pár évben, hogy biztonságosan szét próbálták szedni darabjaira a bűvkör ajánlásait/szabványait. Ez ES4 esetében sikerült, a többi esetben nem. Többek közt ez is egy példája annak, hogy a ms sem éppen a legnagyobb rajongója a netscape találmányának, és a reformjainak.

    Ha a fentieket elolvasod egyébként rájöhetsz, hogy most sem épp a chromium sebességével volt a probléma.

    Amúgy meg lehet nézni, hogy az IE8 mire képes ebben a kis tesztben, de akkor ne felejtsd el megmérni mellé valamelyik másik említett tesztalanyt is, hogy lehessen mit mihez hasonlítani.

Új hozzászólás Aktív témák