Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    Én is szerettem a tesiórákat, minden nyűgje ellenére, bordásfalat utáltam meg a gyűrűt a többi nem okozott problémát, a röplabdát meg kifejezetten szerettem, alkatomhoz tökéletesen passzolt.
    Gimnáziumba, az úszás volt a favorit.
    Ektomorf és egy kicsi endomorf keverék vagyok jó kis szívós izomzat. Ennek később hasznát is vettem, bár a véletlen sodort a klasszikus táncok irányába(én vívni akartam, vagy hosszútávfutni :D) , standard és latin amerikai táncok. Az eredménye az lett, hogy annyira beleszerettem, hogy 10-éves koromtól kezdve 17-évig versenyszerűen is űztem több magyar bajnoki címmel, érem, oklevél, kupa van bőven. Annak idején amikor én jelentkeztem, hogy tánctanár leszek, elég kemény volt a rosta még a balettintézetbe kellett menni. Ott aztán csak a legkiválóbbak juthattak tovább(kemény alkati, fizikai erőnlét, hajlékonysági rosta), én is kimaradtam de nem is bántam meg. Azért az a 0-24 tánc minden stílusból az sok lett volna(Láttam a srácok hogy néznek ki ott, mondtam ebből én azért nem kérek). Most már több lehetőség van, és a TF-en simán lehet jelentkezni. A TF-re csak azért nem jelentkeztem, mert annyira hajtottam a versenyzést, hogy a kárára ment volna ha jelentkezem. A versenyzői időszak végére(partnerhiány) meg más kezdett érdekelni(informatika) így nem jelentkeztem(bár ugye nem késő még most sem egy + diplomának).
    Mielőtt mindenki bénának tartaná a táncot (meg langyinak, srácok utálják mert a mozgás miatt b***snak tartják, főleg a latin táncoknál) csak közlöm, hogy egy 10 tánc verseny 5 latin és 5 standard tánc 30x kell eltáncolni. Némelyik tánc olyan intenzitást igényel, hogy felér egy 100méteres síkfutással, vagy 400méteressel pld bécsi keringő(1.5 percig).
    Lesz kondi tőle :D a szervezeted meg égeti a tápanyagot mint egy erőmű. Olyan izomcsoportokat mozgat meg amiről nem is tudsz. Nem terheli agyon az ízületeket, izomcsoportokat mert egyformán terhel mozgat meg mindent. Természetesen nem várható el, hogy mindenki versenyezzen(nem is kell), a tanfolyamok vagy alsóbb osztályokban nagyon jó ellehet versenyezgetni, bulira venni a dolgot, hogy jól érezd magad. Ez lenne a lényege, mint a tanfolyamoknak is. Társaság, jókedv, mozgás, jó csajok :D , fegyelem, koncentráció, kitartás, illemtan mind mind korrekt embert gyúrnak a nebulókból, vagy akár a tinédzserekből.
    Miután a versenyzést befejeztem folyamatosan kellett leállnom, és erre szerencsére volt is lehetőségem, mert az tutifix, hogy belehaltam volna. A szervezetem nem lett volna képes átállni hipp-hopp. Mai napig lejárok heti kétszer edzeni, annak idején ugye heti 4 szer 4 órát, hétvégén meg versenyek voltak.
    Mostanság pedig a wing-tsun foglakoztat, és szerintem el is megyek kipróbálni valószínű ott is ragadok.
    Egyetemen, fősulin én is láttam olyan fazonokat, akik inkább kérdőjelek voltak mint felkiáltójelek.

    Kell a tesióra de teljesen más szemlélettel ahogy írod. Olyan oktatók kellenének akik a gyermekben meglátják, hogy melyik sportágban lenne jó a nebuló. Lehetne ezt is szakosítani, és igenis az oktatónak több féle sportágat kellene megszerettetni, nem csak azt amit ő szeret.
    Neked pedig azt mondom, hogy rakd le azt a doktoranduszt, és utána mehetsz telekommunikációzni, sőt ha van lehetőséget kösd össze a kettőt valahogy.

    Bocs hogy ilyen hosszú lett de én teljesen egyetértek veled. Én is a sportnak köszönhetem, hogy nem züllöttem el pia, drog, stb rossz társaság. Ez bizony kezdődött a tesiórával, és a jó tesitanárommal aki megszerettette velem a mozgás és sportolás örömét. Folytatódott a tánctanáraimmal akik olyan karakterek voltak, hogy inspiráltak.
    Lehet, hogy már nem is aktuális mert ledoktoráltál remélem, én csak most akadtam eme gyöngyszemre.
    A többi aktuális és mindig is az marad. :R ;)

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Új hozzászólás Aktív témák