Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wa2x_

    veterán

    válasz KcTotya #23 üzenetére

    Először is gratulálok a fogyásodhoz, ez jó példa lehet mindenki számára.

    Aztán, hogy reagáljak a többi gondolatodra is:
    - van az a fogalom a testnevelésben, hogy differenciálás, ami azt takarja, hogy minden gyerek számára olyan feladatot adjunk, melyet képes megvalósítani vagy számára megfelelő terhelést nyújt és ezek szerint is osztályozzuk. Azaz nem várja el senki egy obes (túlsúlyos) gyerektől, hogy felmásszon a kötélre, legalábbis a tudományos háttérrel (épp ésszel) rendelkező testnevelő tanárok nem.

    Természetesen az elhízás, túlsúly okaival tisztában vagyok. Ennek lehetnek hormonális vagy táplálkozásbeli okai. A napi 40-50 perces sétától fogyni alig, ha fogsz, viszont megmozgatod a tested, amely máris egy lépés a egészségesebb élet felé, az ezzel párhuzamba állított foci nem is értem hogy kerül ide? Azt nem azért csinálja valaki, hogy fogyjon.

    ..: Old Honda's never die - they just get faster :..

  • Solad

    őstag

    válasz KcTotya #23 üzenetére

    Elhízott gyerek voltam mégis felmásztam... Meg a gyűrűre, a korlátra, alkalomadtán még az iskola tetejére is :D
    Sőt, egy baleset folytán most is el vagyok hízva, de sem ez, sem a mellette szakadt keresztszalag sem a térdemben lévő csavarok nem akadályoztak meg benne, hogy görkoris maratonokon induljak, vagy túrázni menjek a versenyzőimmel kikapcsolódásképpen.

    Az a probléma, hogy adott a cikkíró, akinek van köze a témához, meg van X darab másik hozzászóló, akinek fogalma sincs a dologról, maximum neten innen-onnan összehalászott kétes forrású infóval rendelkezik (az esetleges elenyésző számú kivételtől eltekintve), de csak mondja a magáét, mintha minimum mesteredző lenne.

    Való igaz, hogy nagyon-nagyon sok testnevelővel van probléma, nem beszélve azokról a kisebb iskolákról, ahol még mindig a tanítónéni tartja az alsós testnevelés foglalkozásokat, de a nagyon kis számú kórosnak tekinthető esettől eltekintve úgy látom, hogy az adott gyerek/tanuló az, akin a dolog nagyrészt múlik. Ha mozogni akar, mozogni fog.

    KcTotya: nem feltétlenül neked címeztem a mondanivalót :)

    szerk: most látom, kicsit lemaradtam a topikban, bocsi :B

    [ Szerkesztve ]

    No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Új hozzászólás Aktív témák