Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    válasz bambano #74 üzenetére

    A helyesbítést köszönöm, nem tudom, honnan vettem, hogy ez a kapacitál szó azt jelenti, amit gondoltam :D
    Utánanéztem, és az SSDk Raid0ban olvasás/írásban valóban elérhetik a lineáris skálázódást, átlagos otthoni felhasználás során viszont nem érezni ennyire a különbséget (gondolom ezért is olvastam több helyen, hogy "nincs értelme") :)
    Mindez a tényen mit sem változtat, hogy nem szükséges RAID az SSDkhez a gigabites sebesség eléréséhez :)

    Én elhiszem neked, hogy többet tudott a tied, de akkor valami isteni sugallat lephette meg a gépedet!
    Néztem még egy tesztet, ez relative újnak számít. Szekvenciális sebességben csak a VelociRaptor és az Intel 230as SSDje jobb a tiednél. Az összes többi vinyó rosszabb eredményt ért el. Úgyhogy kifogtad a világ két legjobb RE4esét:D Mindezt megfejelted egy olyan notebook vinyóval, ami többet tud pl mint egy egy éves WD Scorpio Black, ami szintén notivinyó, ráadásul a jobb fajtából!
    Tehát kijelenthetjük, hogy piszok mázlista vagy!

    De az átlag gyalogdiszkek az általam átnézett tesztekben nagy nehezen tudták csak hozni a gigabites sebességet. Mindez az 1 évvel ezelőtti modellekre vonatkozik és az asztali 7,2k-s vinyókra :)
    És akkor még mindig szekvenciális olvasás/írásról beszélünk, ha megnézünk egy 4kbyte-os fájlokkal történő olvasás/írás tesztet, akkor 3MBps körüli érték jön ki pl a VelociRaptornál. Ami természetesen nem reális, de szerencsére csináltak mixelt tesztet is, ahol 50MBps jött ki, ezt itt láthatod.
    Innentől csak felhasználása válogatja, hogy éppen mit szeretnénk az 1Gbps-es csatornán átküldeni, és hogy azt milyen sebességgel tudjuk megtenni, de a "...125 MBps, ezt egy gyalog mechanikus vinyó is képes elvileg kisámfázni..." kijelentést azért túlzásnak tartom :)

    "A gigabites otthoni linkkel az a másik baj, hogy kellene hozzá gigabites szerveren levő tartalom, amiért érdemes tartani."
    Ezzel teljesen egyetértek, átlag felhasználáshoz teljes mértékben pazarlás lenne ilyen sávszélességet fenntartani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák