Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz @tco@ #32 üzenetére

    Én nem az ár körülbelüli becsléséről beszéltem, hanem az értékről. Értéke annak van, ami érdekében valaki hajlandó valami másról lemondani (tulajdonáról, idejéről, stb.).
    Ezt az érték összehasonlítást, azaz hogy mondjuk hajlandó vagyok-e lemondani a régi biciklimről, ha cserébe megjavítod a tetőmet, fiatban meghatározott pontos beárazás nélkül is meg tudjuk tenni, mert én a biciklimről mondok le, Te a szabadidődről és mindketten el tudjuk dönteni, hogy megéri-e nekünk belemenni a cserébe anélkül is, hogy pontosan kiszámolnánk, hogy hány forintot ér egy munkaórád a munkaerő piacon vagy mennyi az aktuális használt piaci értéke a biciklimnek.
    Ha viszont előállok azzal, hogy hát van ez a bütyökcoin amit a gépemen bányászgatok és mit szólnál hozzá, ha azzal fizetnék a tető javításért, akkor előbb nyilván utána kellene nézned, hogy pontosan mennyi is a bütyökcoin aktuális árfolyama fiatban kifejezve, hogy el tudd dönteni, hogy megéri-e érte felmászni a tetőre.
    Tehát míg a munkának vagy a biciklinek van fiattól független értéke - mivel az emberek forintosítás nélkül is el tudják dönteni, hogy kell-e nekik - addig a kriptót meg kell feleltetni valamelyik pénznemnek, hogy egyáltalán létjogosultsága legyen.

Új hozzászólás Aktív témák