Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Üdv,

    Mint írtad 3G-vel használható. Ahol én élek és járok munkába ott kb 80%-ban Edge van, vagy még az se. (Nesze neked országos lefedettség meg LTE). Bár a VIOP az jó (viber/skype) de csak pár percnyi időre, ilyen feltételek mellett. Volt hogy 3x csörögtem rá ismerősre mire értettük is a másik szavát.

    Ez a BlueMobil viszont jó ötlet. Már lassan egy éve agyalok azon hogy váltsak de a 3 nagy szolgáltatónál csak drágábbra tudnék. Vagy 10 forinttal olcsóbbra olyan feltételekkel amit a mostani előfizum körberöhög.

    Szóval köszi az írást, felnyitottad a szemem :K

    Egy kis szemantikai hibát fedeztem fel az írásban:
    Itt egy nagyon érdekes, részletes cikk a magyar és osztrák tarifák.

    helyett

    Itt egy nagyon érdekes, részletes cikk a magyar és osztrák tarifákról.

    VOIP vs Szolgáltatók:

    Pár hete jártam körbe a Triumvirátust (Voda /T / Telenor)
    Mindenhol feltettem a Mobilinternet és a VOIP használatára vonatkozó kérdést
    T-Mobil: Csak a 10+ ezer forintos csomagokban támogatott, alacsony csomagokban csak a Text Messaging része, a hang korlátozva van így hálózati terheltség függvényében használhatatlanná is válhat.
    Voda: Csak a magasabb (red?) csomagokban engedélyezik, amúgy tiltva van
    Telenor: Nem támogatják egyáltalán (bár gondolom 20 ezeres előfizu kivétel), így nem garantálják az élvezhető minőséget.

    Szoktam Viberen Telenor-ból T-Mobil-ba hívni (és vissza) embereket, tapasztalatom szerint 90%-ban használható, de van hogy megszakad, "bugyborékol", vagy gerjed a hang. Wifi-n viszont teljesen tökéletes, sőt néha még a hanghívás minőségét is túlszárnyalja.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz SteveButabi #17 üzenetére

    Tavaly nyáron Truro-ban voltam (UK) és O2 kártyát kaptam ismerőstől 15 (~5000) fontért hálózaton belül ingyen hívhattam bármilyen számot, küldhettem SMS-eket orrvérzésig, meg volt még 100Mb adatforgalom is. Viszont magyarországi mobilt is valami 5-6 penny / perc díjon tudtam hívni (~170Ft) így Skype-ot se nagyon használtam csak rokonsággal, de akkor tökéletes hangminőséggel ment. Jah és a lefedettségről: a puszta kellős közepén is minimum 3G-vel tudtam netezni, pedig fát se láttam, nemhogy adótornyot :)

    Ennyit a Mo-i tarifákról. Hol találsz nálunk ~5000 forintért ilyen csomagot? 10-től kezdődik.

    (#14) Victoryus:
    Digi előfizetőknek. Amúgy 2100 forint az 1Gb. Bár még ez is jó, tekintve hogy 100-500 megákat adnak ennyiért mások. Lásd Blue 333Mb-ját 1300-ért.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz vhw #20 üzenetére

    Vodánál 46 forintos percdíjak röpködnek és a 3000-es feltöltéshez kapsz 1Gb netet, nem havonta. Ha plusz adatot akarsz az meg horror áron megy
    T-Mobilnál 30-40 forintos a precdíj, de csak 150 Megát adnak, ami roppant kevés tud lenni, ha használod is az okostelefonodat
    Telenornál 35-45 forintos percdíjak vannak de szintén lófütyi mennyiségű adatforgalommal.

    A Blue viszont minden esetben 33Ft-ot kér a percekért és SMS-ekért, és olyan mobilnetet veszel mellé amilyet tudsz.

    Meg talán nincs olyan monopol helyzetben mint a többi nagykutya. Bár amíg a GVH csak here-lengetést végez nálunk, nem lesz igazi árverseny.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Lomha 8V #27 üzenetére

    "Gondolom a számhordozást el lehet felejteni a Blue-nál, ugye."

    Tudsz számhordozni, alársz egy papírt és ők intézik helyetted. Nekem is ez volt az első kérdésem hozzájuk, kb 10 perc múlva megjött a válasz e-mail-ben a szükséges papírokkal. Eddig pozitív.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Burki #32 üzenetére

    Egy normális országban a kormány törvényekkel védi a polgárokat és meghatározza mit szabad, mit nem és azt hogyan. A Gazdasági Versenyhivatal pedig figyeli az árakat és ha kartellgyanú merül fel (egyszerre emelnek, majdnem azonosak az árak...stb), akkor nem csak kiállítja a csekket, hanem törvényi intézkedéseket sürget, foganatosít.
    Nálunk jelenleg a szabad-rablás piaca virágzik. Te mint kisember egy gennyes pattanás jogi hátterével rendelkezel, míg ha XY vállalat böffent egyet, az a szentírás (ráutaló magatartás ha nem válaszolsz, egyoldalú szerződésmódosítás a szolgáltató részéről..stb.) és ezt a törvények engedik is, sőt! A GVH meg csak betölti a titulust, de nem végez munkát. Néha kioszt pármillás csekket, amit bármelyik közép-manager zsebből fizet, aztán ennyi. A megkárosított vásárlók/előfizetők ebből egy centet sem látnak viszont.
    Minden politizálás nélkül, de addig itt nem lesz semmi pozitív változás amíg a 24 éve hatalmon lévők váltogatják egymást 4 évenként. Ide egy teljesen új kormány kellene, akik nem csak a milliárdokat csoportosítják át saját használatra (lopnak/sikkasztanak), hanem valóban beforgatják a gazdaságba a vásárlási kedv élénkítésére és az ide települt cégeket nem halálba sarcolják (akik áthárítanak mindent, hisz semmi nem tiltja), hanem törvényekkel védik a vásárlókat a kizsákmányolás ellen.

    De ez álom marad csupán... sajnos nem marad más mint esténkét telesírni a kispárnánkat hogy milyen gonosz a világ, vagy batyuba kötni a pogácsát és irány nyugat.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Gézengúz #34 üzenetére

    Ez van a cikkben is. :U

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák