Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Egy kis infó -adalék. Ősszel váltottam Telenor üzletiről feltöltősre. Havonta vásárolok 1GB netet, 2600Ft -ért. Ezt használom ActionVoip account -tal. Ez nem a legolcsóbb Dellmont klón, de ennél az árfekvésnél nem érdekel a különbség. A váltás óta használom, korlátozást eddig nem tapasztaltam. ActionVoip oldalán regisztrálni kell a telefonszámot. Erre küldenek egy ellenörző kódot SMS -ben, amire 5percen belül válaszolni kell. Ha ez megvan akkor a szám felkerül az azonosítottak listájára. Később ebből a listából lehet választani, hogy melyiket jelenítse meg a hívottnál. Elvileg! Ez ugyanis egy virtuális szám és a hazai szolgáltatók azt kezdik játszani, hogy pl. sms -nél egy másik szám jelenik meg helyette a fogadó telón.
    A VOIP minősége a tapasztalatok szerint telófüggő is, a gyengébb vasakon gyakrabban jelentkezik hangminőségi probléma.
    Én Bp. -en élek, itt általában jó a térerő helyzet, de ha csökken a sávszélesség, az érzékenyen érinti a VOIP -ot.
    De erre is van alternatíva. Ingyenes, rendelhető telenor szolgáltatás a vezetékes hívó. Ezzel 7Ft/perc, plusz kapcsolási díjért lehet hívni vezetékest. A Dellmont klónoknak van szinte minden EU országban központi száma. Mo. -n ez egy bp. -i szám. Ezt kell előhívónak használni, majd utána a hívott számát, nemzetközi formátumban. Androidon vesszőt lehet használni szünetjelnek, ha jól emlékszem, darabonként 3mp szünetet eredményez. Tapasztalat szerint elég egy vessző. Tehát az automatizált híváshoz így kell hozzáadni a számot a névjegyzékhez:
    00361központ száma,0036hívott száma
    Ezzel net nélkül, vagy bármilyen (pl. "butamobil") telóról VOIP -ot hívni. A GSM részt a Telenornak fizetjük, mint vezetékes hívás, a VOIP részt pedig a Dellmont -nak, az account tarifája szerint. Ehhez előzetesen beregisztrált számról kell indítsuk a hívást, hogy a Dellmont tudja, milyen accountra kell terhelje.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák