Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Én azzal tudok sokat spórolni, hogy kezdek leszokni a hang alapú hívásról, ez az amire az ember gatyája is rámegy. Aki itthon akar VoIP-vel szórakozni és nem akar free Wi-Fi-vel szórakozni, annak csak a nagyobb mobilnet adatforgalommal megpakolt tarifacsomagok vannak. A legtöbb szolgáltató már nem engedélyezi a kisebb csomagokon a VoIP hanghívásokat (Skype, Viber és hasonlók blokkolva vannak szolgáltatói szinten).

    Ha hivatalos, munka ügyben kell eljárnom, akkor azt a munkahelyemről intézem, az ottani telefonnal. A magán célra tartott telefonom esetében meg az okostelefonok megjelenése felborította az addigi szokásaimat, de nem csak az enyémet, hanem a környezetemét is, akikkel leginkább tartom mobilon a kapcsolatot.

    Egyre kevesebb az SMS és a hagyományos hanghívás, részemről is, meg a környezetem nagy részéről is. Helyette ott van szinte mindenki telefonján a Facebook Messenger, Hangouts, Skype, stb és persze push alapon ugyan olyan gyors, mint az SMS, talán gyorsabb is. Ha okostelefonnal vagy mobilnettel nem rendelkező ismerőst kell hívnom, arra bőven elég egy teljesen alap, fapados havidíjas csomag (a legkisebb ami csak elérhető), de hozzá meg kell a mobilnet. Sok VoIP hanghíváshoz nagyobb csomag kell, ha csak írásos üzeneteket küldözgetsz, akkor elég egy kicsi (pl: 200 MB). Nekem korábban 2 GB volt egy teljesen alap csomag mellé, de akkor napi 2 órát ingáztam és közben sokat neteztem, ma meg már 15 percre lakom a munkahelytől, elég a 200 MB is. Állandóan elérhető vagyok, keveset fizetek és ha néha túllépem a hagyományos hanghívásból a keretet, akkor sem halok bele +300 Ft kiszámlázásába, ettől még nem váltok nagyobb tarifacsomagra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák