Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Zirowe #2 üzenetére

    A tapasztalatok egyénenként eltérőek, nekem ált. iskolában és gimiben is jó angol- ill. franciatanáraim voltak; igaz mindenhol a haladó csoportba raktak be, bár én abból is kilógtam (nyelvi tagozatos általánosba jártam, angolt elsőtől tanultunk, évenként növekvő óraszámmal, hatodikra heti hat óra, egy nagyon jó tanárral. Nem csoda, hogy 8.-ban az országos verseny döntőjére a csoportból hárman kijutottunk, én 14. lettem. Ált. isk végére a középfokút is letettem, gimi közepén a felsőt, aztán még egy OKTV 14. hely, de azt nem tartom fairnek, hogy ott egy kategóriában voltunk a kéttannyelvűsekkel). Ennek ellenére a csoportban a többiek is letették a gimi végéig a középfokú angolt, hiába jöttek nagyon vegyes tudással gimibe (volt, aki alig beszélt). A könyvek is modernek voltak, a tanárok maguk választották. S ez még pár évvel előtted volt, én 2002-ben érettségiztem.

    A kötelező német-tanulással nem teljesen értek egyet. Az angolt azért tartom jobbnak, mivel avval többet találkozik az ember, többet van gyakorolva, így jobban beivódik / kevésbé felejtődik el. Valamint számtech, filmek, zene angolul, nagyobb a motiváció a tanulásra.

    Na de mindegy, úgyse itt fogjuk a világot megváltani ebben a topicban. Sajnos.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • bozont

    veterán

    válasz Zirowe #35 üzenetére

    Na igen, az orosz. Én most pont azt tanulgatom, nem csak azért amit mondasz (mondjuk ilyen szempontból a kínai nyelv is jól jöhet még a jövőben szerintem :) ), hanem mert érdekel is, bár jobb lenne tanfolyamra járni, hogy a kiejtést is helyesebben tanuljam meg.
    Viszont a nyelvoktatás terén szerintem is lenne mit változtatni, engem mindig az zavart, hogy ahelyett hogy kommunikálni tanulnánk, keményen az igeidők és a nyelvtant nyomta a tanár. Az oké hogy kell az is, de sokkal többet érne, ha azzal a pár alap igeidővel rendesen tudna beszélni az ember. Ráadásul, mivel a második nyelvem volt az angol a gimiben (német volt a fő és sajnos a 8év tanulás ellenére nem sok maradt meg bennem) kevés óraszámban tanultuk. Volt a suliban egy-két tanár Amerikából, viszont csak a fő angolosoknak tartottak heti 1-2 órát, nekünk nem fért már bele abba a kevés óraszámba. :(

    Nekem az a szerencsém, hogy önszorgalomból kezdtem tanulni az angolt, mert kellett a számítógéphez, meg játékokhoz, a tudásom nagy részét ezekből, meg később a filmekből szereztem. Már nem okoz gondot angol felirattal, vagy angolul nézni a sorozatokat, filmeket. Szóval az olvasással és hallással nincs nagy problémám, mondjuk angol anyanyelvű emberrel nem nagyon beszéltem még, de talán nem lenne olyan nagy problémám a megértéssel.
    Viszont ha nekem kell beszélni, na az már húzósabb, pont ezért mert nincs kivel angolul kommunikálnom, ezt a részét nem használom a tudásomnak, így ha hirtelen kellene beszélnem az nem lenne valami folyamatos és szerintem választékos sem. A passzív szókincsem sokkal nagyobb mint az aktív. De abban biztos vagyok, hogy a jelenlegi tudásommal, viszonylag hamar belerázódnék ha napi szintem kellene beszélnem angolul. Bár az lenne a legjobb ha néhány hónapra kitudnék jutni Angliába vagy akár Amerikába, de az előbbi jobb lenne.

    De a legnagyobb probléma szerintem, hogy a legtöbb ember nem azért teszi le a vizsgát, mert megakarja tanulni a nyelvet, hanem mert kell, diplomához, munkához, akármihez. Így meg a nyelvvizsga nem ér ló***t sem. A tanárom is megmondta mikor a nyelvvizsgára készültem, azzal hogy a papír meglesz valakinek, attól még nagy valószínűséggel a nyelvet nem tudja használni. De ez érezhető is volt, a könnyen begyakorolható mintafeladatoknak köszönhetően tényleg nem olyan nehéz az a nyelvvizsga.

  • Chaser

    titán

    válasz Zirowe #4 üzenetére

    "Volt egy osztalytarsam, aki meg olvasni sem tudott rendesen," Nekem több is:D :U Szégyen, amit oktatás címszó alatt művelnek a legtöbb oktatási intézményben.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • szben05

    tag

    válasz Zirowe #2 üzenetére

    Azzal, hogy a gimnáziumi oktatás szar, nem értek egyet. Én általánosban 8 évig angolul tanultam, középiskolában kezdtem el tanulni németet, úgy, hogy egy szót sem tudtam és másodikban országos versenyen lettem első. Szóval ez nagyon iskola és tanárfüggő.

  • kenand

    veterán

    válasz Zirowe #4 üzenetére

    Lehet, hogy nem volt kretén csak dyslexiás, arra nem gondoltál?
    Sok dyslexiás átlagon felüli IQ-val rendelkezik, de nem tud rendesen olvasni....főleg hangosan nem.

  • djgeg

    őstag

    válasz Zirowe #2 üzenetére

    Az még egy dolog hogy tényleg kriminálisan szar maga a képzés... Azonban nekem sokkal nagyobb gondot jelentett nekem, hogy nem csak a minőség de a módszerek is szarok.
    Csak úgy lehet beszélni ahogy a tanár. Pontosan úgy ahogyan a könyv. Pedig ahány ember annyi szokás. Mindenki máshogy beszél Magyarul is. Mások a használt szavak, módszerek és szokások.
    Angolul pedig csak a papírforma szerűen lehet és tökéletesen 12 igeidőt használva?
    Lószart.

    Ahogy kikerültem csak a sulis angol környezetből( még suliba jártam de megnyílt a világ) , jöttem rá hogy lehet máshogyan is. Felszabadultam.

    Testvérem aki idősebb nálam és 2 nyelvből is van már emelt vizsgája (nem angol). Szegényt annyira elcseszte ez az egész oktatási rendszer, hogy angolul írásban még oké, de szóban...
    Gondolkodik hosszan mielőtt beszél. És van hogy inkább meg se szólal mert nehogy valamit rosszul ejtsen vagy véletlen nyelvtanilag nem lenne helyes. Ezt nevelte belé ez a szar rendszer.

    Bezzeg még nekünk is angol nyel-vizsgán az ukrán , japán és török cserediák az angol kiejtéshez semmi köze akcentusát kell értelmeznem hallás utánin?
    Nevetséges.
    Mint a Vizsga. Mint a rendszer. Az oktatásról már nem is beszélve.

    Szóval ezek után ne csodálkozzatok ha ilyen rohadt kevés az idegen nyelvi képességekkel megáldott ("megtanított") magyar. Akár fiatal akár nem.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák