Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Előre elnézést kérek azért, hogy nem olvastam végig, csak annyira ledöbbentem az első bekezdésen, hogy egyszerűen leakadtam. Kétharmad nem beszél idegen nyelven? Egy kicsit kételkedem ebben a statisztikában, azért rákérdeznék a módszerre, a mintára, stb., de még ha csak a fele is igaz, már az is aggasztó. Első idegen nyelvet már általános iskolától kéne tanulni, minden iskolában. Gimikben kettő kötelező. Egyetemi diplomához pedig kettőből nyelvvizsga is szükséges... A számítástechnika, internet nyelve az angol, legalább ezt kéne ismerni már, lenne érdek és érdeklődés a megtanulására. S akkor még az olyanokat nem is említettem, mint én, aki a negyedik idegen nyelvnél tartok (angol, francia, német, japán), hobbiból. Eddig nem gondoltam, hogy nagy dolog; sokan mondják is, hogy túl szerény vagyok, most már kezdem érteni, hogy miért, ez így kicsit más megvilágításba helyezi a dolgot...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Zirowe #2 üzenetére

    A tapasztalatok egyénenként eltérőek, nekem ált. iskolában és gimiben is jó angol- ill. franciatanáraim voltak; igaz mindenhol a haladó csoportba raktak be, bár én abból is kilógtam (nyelvi tagozatos általánosba jártam, angolt elsőtől tanultunk, évenként növekvő óraszámmal, hatodikra heti hat óra, egy nagyon jó tanárral. Nem csoda, hogy 8.-ban az országos verseny döntőjére a csoportból hárman kijutottunk, én 14. lettem. Ált. isk végére a középfokút is letettem, gimi közepén a felsőt, aztán még egy OKTV 14. hely, de azt nem tartom fairnek, hogy ott egy kategóriában voltunk a kéttannyelvűsekkel). Ennek ellenére a csoportban a többiek is letették a gimi végéig a középfokú angolt, hiába jöttek nagyon vegyes tudással gimibe (volt, aki alig beszélt). A könyvek is modernek voltak, a tanárok maguk választották. S ez még pár évvel előtted volt, én 2002-ben érettségiztem.

    A kötelező német-tanulással nem teljesen értek egyet. Az angolt azért tartom jobbnak, mivel avval többet találkozik az ember, többet van gyakorolva, így jobban beivódik / kevésbé felejtődik el. Valamint számtech, filmek, zene angolul, nagyobb a motiváció a tanulásra.

    Na de mindegy, úgyse itt fogjuk a világot megváltani ebben a topicban. Sajnos.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz atikó #15 üzenetére

    Ha nem lenne az, akkor a lovári helyett az lenne a divat ;]
    Eléggé nemegyszerű :) Nem csak az írás, hanem a tényleges beszélt nyelvben tükröződő társadalmi hierarchia, nagyon erősen jelentkező és helyzetfüggő (már a helyzetet sem könnyű felismerni) alá- és fölérendeltségi viszonyok miatt. De érdekesnek mindenképp érdekes, más rendszer, más gondolkozásmód, mint az európai nyelvek. S egy gyönyörű és érdekes hely is, vágyok is ám vissza, nagyon, annyi minden felfedeznivaló, látnivaló, kipróbálnivaló lenne még :))

    Ha kíváncsi vagy rá, ajánlom a Japán Alapítványt, én is ott tanulok. Mivel a Japán Oktatási- és Külügyminisztérium támogatja a külföldi japán-oktatást, egészen baráti az ár, és a csoportonként két tanár közül legalább az egyik japán anyanyelvű.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák