Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    A közmunkaprogram egy szégyen. Addig egyetértek vele, amíg arról szól, hogy a tartósan munkanélkülieknek adnak valami elfoglaltságot pénzért, bár az összege így is gyalázatos. Főleg, hogy különböző szintek vannak, és a legfelső közmunkás már munkavezető jellegű, persze lóf*** pénzért.

    De a legjobb az, amikor olyan munkára vesznek fel közmunkást, amit ugyanott közalkalmazott is csinál. Nálunk itt a cégnél van bérszámfejtő közmunkás, meg informatikus is néhány, a legfelső domainadmin jogokat leszámítva ugyanaz a dolguk, mint a többinek.

    Több közmunkást ráadásul mi vettünk fel közalkalmazottnak pár éve, csak volt egy átszervezés, másik (új) állami céghez kerültek, majd mikor az 2 év után bedőlt, nem adták vissza pár ember közalkalmazotti státuszát, így páran csak így kerültek vissza. Nyilván mennének jobb helyre is, ha lenne.

    Úgy rémlik, a Magyar Televíziónál is volt ilyen közszférából a közmunkába program 1-2 éve. Meg még ki tudja hány helyen.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Huroq #15 üzenetére

    Ahol én dolgozom, ott bizony szakmai munkát végeznek a közmunkások. Vannak ugye a közalkalmazottból balszerencsésen ebbe a helyzetbe kerültek, és vannak pl. szegény pályakezdők, akik szakirányú technikusit végeztek, így életük első fizetése az a kb. 50 ezer forint, merthogy őket is felveszik segédmunkás státusszal. Korrekt.
    Ráadásul idén a legtöbbjüket, akik eddig nem segédmunkás megnevezéssel voltak felvéve, lefokozták annak. Szem és fültanúja voltam, amikor az egyik kislány, aki terepre jár mérni, meg AutoCAD-ezik, nem is számonkérően, csak viccesen megjegyezte a munkaügyesnek, hogy ez bizony nem valami sok így. A munkaügyes megértőn, mosolyogva hozzáfűzte, hogy igen, ennyit kapnak a szakmunkások. Az a hangsúly kapásból megérdemelt volna egy közmunkás lapáttal tarkón szabást.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz szupermacs #20 üzenetére

    Nem, a lefokozás itt azt jelentette, hogy magasabb besorolású közmunkás volt előtte. Adminisztrátor talán. Az se sok pénz, de gondolom, egy tízessel több.

    De mondom, van olyan, aki úgy lett közmunkás, hogy a pár évre létrehozott kamu állami intézmény megszűnt, és nem minden közalkalmazotti státuszt adtak vissza, a cég pedig csak így vette vissza. Hogy ez tudás, nem tudás, vagy akarat kérdése volt, nekem se világos. De most van több olyan közmunkásunk, aki évek óta ugyanannál az asztalnál ül, ugyanazt csinálja, amire nálunk felvették közalkalmazottnak, még a köztes, más intézményes időben is sokat dolgoztak nálunk, főleg az informatikán (ez azért mekkora, hogy másik intézmény embere ült itt, meg rendszergazda jelszava volt), és azóta közmunkásként is ugyanazt csinálják szinte, csak most már sokkal kevesebb pénzért.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz szupermacs #22 üzenetére

    Látnád a környéken az álláshirdetéseket. Kamionsofőr, CNC/AW heggesztő, takarító.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz selembeli #25 üzenetére

    Az az érdekes, hogy nálunk némelyik közmunkás többet és hasznosabbat dolgozik, mint a háromszor annyit kereső közalkalmazott. Pl. a karbantartóink, a villanyszerelő brigád. Komplett villamoshálózat korszerűsítés volt nálunk, a csapatból egy volt rendes dolgozó, a többi közmunkás. De egy halom más, egész napos, rendes fizikai munka volt, különféle belső burkolati munkák, amit közmunkásokkal végeztettek el 50 ezerért. Szánalom. És ezek a srácok keményen, korrektül meg is csinálták. 50 ezerért. Vittem is nekik két tálca Pilsner Urquell-t, ha már a cégtől egy köszönöm sem jár nekik a zsebpénz mellé, pedig ez nem az én dolgom lenne.
    Az irodaiak jó része is az érdemi munkát csinálja, mert le lehet nekik passzolni, nem fogják azt mondani, hogy nem csinálják meg. A félmilliós Cisco switcheinket is javarészt az egyik közmunkás informatikus srác konfigurálta, mondjuk ő lelkes volt, a munkáját is szereti, érdekli is, meg csak gyakorlás neki, örömmel vállalta el eleve, nagyon nem is kellett elmagyaráznom neki, mit meg hogyan. Ő is 50 ezerért ilyen lelkes mostanában, korábban ő se segédmunkásnak volt nevezve.

    Már a legutolsó senkiházi rokon is állományban van, ezt a srácot meg nem bírjuk felvetetni, enélkül meg nem adhatunk neki domain admin jogot, pedig kéne, mert vele van meg a létszámunk. Mint ahogy eredetileg közalkalmazottnak is ezért vettük fel.

    És közben olyan osztályvezetőink vannak, akik meglepődnek azon néha, hogy a munkaidő napi 8 óra.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz selembeli #34 üzenetére

    Ja igen, a könyvelésen és a bérszámfejtésen is vannak közmunkások. Könyvelő- és bérszámfejtő rendszereinkhez hozzáféréssel, tehát erősen kétlem, hogy csak fénymásolni járnak be. 50 ezerért. Csak vidéken ebben a régióban sajnos kevés a munka, és ezt tudja jól az is, aki közmunkást alkalmaz érdemi munkára. Ha egyik program lejárt, hosszabbítanak azokkal, akik beválnak ilyen rabszolgának. Mert a munka minősége természetesen elvárás velük szemben is, csak őket i is rúgják, ha valami nem jó, a közalkalmazottat meg nem. Annyi alkalmatlan, fogalmatlan embert ismerek.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák