Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hejesírásó

    senior tag

    válasz dabadab #115 üzenetére

    félreérted a sztrájkot mint ezközt a bkv esetében.

    a BKV nál ugyanis a sztrájk ereje nem az okozott nyereség kiesésben keresendő hanem a politikai nyomásban amit a BKV hiánya okoz a választópolgárokban.
    Egy bkv sztrájknál közvetett a hatás egy pl gyár esetében általában közvetlen a hatás.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz dabadab #115 üzenetére

    Világos amit írsz, de:

    "ugyanis a sztrájk úgy működne"
    "azt meg a világ munkavállalói úgy szokták intézni"

    Az a gond, itt 2 világ határán vegetálunk. Egyáltalán nem alakult ki nálunk semmilyen értelmes fórum, vagy módszer arra, hogy a társadalom kifejezze és érvényre juttassa a véleményét. Én nem látok ilyen hatékony eszközt.

    (A történet ott kezdődik, hogy semmilyen társadalmi összetartás nincs. Jön egy bkv sztrákj, születik 10 blog, hogy rohaggyanakmeg, meg 1, hogy nézzük már meg miért is sztrájkolnak. Ez a kb arány azért beszédes.)

    Valóban a sztrájk nem a megfelelő eszköz. Nem erre és nem így kéne csinálni. Normális országban máshogy lenne. De nem vagyunk normális ország.
    Pl: ott vannak a franciák. Azok megszokták, hogy 50 évente feltúrják a városokat, kimennek a barikádokra és lerendezik a dolgot. De legalább csinálnak valamit. Mi semmit sem teszünk.
    S igen, jön a terror, jön a szélsőséges politika, mert ők hatékonyan elhitetik, hogy csinálnak valamit. De ez semmi jóra nem vezet.

    Valamilyen adekvát eszközre lenne szükség, mert így gyakorlatilag politikai célúak ezek a sztrájkok. Nekem sajna ötletem sincs.
    Hiányzik nekünk az, hogy az új világ határán (rendszerváltás) lenyilazzuk a régi vezetőket, mint Álmost. :D

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák