Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz szilva01 #23 üzenetére

    A merevlemezről formázás után visszanyert adat azért nem olyan konkrét és nem is mindig eredményes (Linux alatt egy shred képes megsemmisíteni minden információt egy lemezen... lényegében többszöri felülírással jár a dolog, na az SSD már más kategória). Helyzetfüggő a dolog. De ha kalapáccsal szétvered a lemezeket (vagy SSD-nél a chipeket), abból ember nem nyer ki értelmes információt újra, ebben biztos vagyok.
    Illetve ha formázod a lemezt, az egészet teljesen (nem gyors formázással, hanem minden adatot felülírsz), tehát rejtett partíciók se maradnak rajt, akkor a kémprogramoknak nincs hová bújnia a megsemmisülés elől.
    Ezért célszerű, ha mondjuk használt HDD-t veszel, egy Live rendszerről bootolni és abból formázni. SSD-nél nem tudom lehet-e szoftveresen ilyet... egy teljes felülírással biztos... de azt a technológiát nem ismerem, hogy mennyire lehet elrejteni partíciókat ilyenek elől.

    (#24) Alg: öö... :F Egy számítógépet ki lehet kapcsolni? Ez most komoly? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • dajkopali

    addikt

    válasz szilva01 #23 üzenetére

    ha olyan durva fizika hatás ér egy merevlemezt, mint például a kalapáccsal való összetörés, nincs az az isten, hogy onnan bárki adatot nyerjen vissza - igaz, rendesen össze kell törni, nem simogatni :) (a tutira menő cégek egyébként a darálást szokták használni)
    ezt a Kürtnél dolgozó szakemberektől tudom, akik azt is elmondták, hogy igazából a megfelelő módon történő felülírás is olyan, hogy onnan ők mint adatmentők már semmit nem tudnak visszaszedni
    a többi tudnivaló az előző hsz-ben :)

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák