Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz attila9988 #8 üzenetére

    Nem, hanem a hiba nem a cloudsagbol, mint olyanbol adodot, hanem implementacios problemabol. Az Amazon azt mondta, hogy beindult valami felesleges massziv mirrorozas a datacenterek kozott es emiatt valt elerhetetlenne a storage (a VM-ek futottak szepen, csak eppen nem fertek hozza az adatokhoz).

    DRM is theft

  • floatr

    veterán

    válasz attila9988 #16 üzenetére

    Nyilván. Mint ahogy a tűznek, a keréknek, az elektromosságnak, az autónak is megvan a maga problémája. Gondolom voltak az adott korban is rettegők, aztán mégis lett rá kereslet, mint ahogy erre is van. Az Amazon vállalt valamit, aztán ha azt nem tudta teljesíteni, akkor majd szépen kiperelik belőle, amit lehet.

  • h-yle

    addikt

    válasz attila9988 #16 üzenetére

    Pont ez a cloud hibája, hogyha valami nagyobb dolog elszáll, akkor az "egész" rendszer elszáll.

    Elméletben ezek a hibák kiküszöbölhetőek, de a kis hibákból adódó leállások jórésze az oldal használói felé a redundancia miatt nem jelennek meg. Szóval hosszútávon jobb megoldás mindenkinek mint egy server egy random datacenterben, hiszen a te rendszered kevesebbszer lesz elérhetetlen, mint egy "sima" webserver esetében.
    Persze ha a tiéd a cloud szolgáltató hibájából elérhetetlen, akkor valszeg másik több száz oldal is az, de ez a te szempontodból pont mind1.

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • Penge_4

    veterán

    válasz attila9988 #38 üzenetére

    "2011 -ben még mindig nem látom azt a fene nagy tömeges átállást."

    Ne felejtsd el, hogy elsősorban a cégekre alapoztak. Az otthoni felhasználók tényleg csak olyanoknak éri meg, aki nem elég, hogy nagytőkés, de még adatbányászatból és célzott marketingből is él, mint például a Google. Neki érdeke, hogy uralma legyen a felhasználók minden adata felett.

    "Mi az amihez a "cloud ereje" kell bárkinek is?"

    WoW, Quake Live és társai így hirtelen. Meg majd ott lesznek a WebGL alapú cuccok.

    "Engem már az is aggaszt, hogy az embereket lefigyelik az "okostelefonnal". Nevetséges hogy mit meg nem enged magának egy egy ilyen cég...."

    De az okostelefonnak legalább van annyi előnye, hogy jobban lehet ellenőrizni, mint egy simát.

    Háromszögelni pedig bármelyik GSM technológián alapuló telefont lehetett. Az egyetlen oka, hogy nem terjedt el, mert állítólag drága. És valószínűleg azért drága, mert ha nem lett volna az, akkor most nem menne annyira a GPS, mert nem mindenkinek van szüksége a nanométeres pontosságra, van akinek az utcaszintű behatárolás is elég. Az meg a háromszögeléssel megoldható lett volna.

    De volt rengeteg ilyen megoldás, ami jó ötletnek indult, aztán eltűnt a süllyesztőben.

    Az egyik a Nokia-féle jelenlét, amit csak minden gyártónak implementálni kellett volna és most tudnád, hogy az illető, akit hívsz éppen tárgyaláson van x-től y-ig (tehát ne hívd), vagy esetleg szimplán foglalt, tehát 5 perc múlva próbálkozhatsz újra. Esetleg nyaral és csak 2 hét múlva jön haza.

    A másik, amiben még láttam fantáziát, az az SMS Push, illetve a Push To Talk, ami ingyen nagyon hasznos tudott volna lenni kis területen belül, de így, hogy évekkel később a szolgáltatók rátették a kezüket, már pofátlanság.

    "kíváncsi vagyok hogy pl az Orosz, vagy a Kínai vezetésnek mennyire tetszene hogy a polgáraik adataiban matatnak az amerikai nagyvállalatok...."

    Azoknak semennyire. Kína szokás szerint elszigeteli magát, ahogy Google nélkül is tudnak élni, ott van nekik a Baidu.

    Az meg, hogy az oroszok mit csinálnak, a többi kontinens országaira nincs hatással. Legjobb példa erre a 40%-os Opera piaci részesedés.

    Mennyivel volt hatással bármire is az EU-ban és az USA-ban? Semennyire.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák