Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zugi

    aktív tag

    válasz KL555 #423 üzenetére

    Töltő csatlakozója? Nem volt korábban SE telefonom, így nem tudom azoknak milyen csatlakozóik voltak, de szerencsére mára szabványosítottak lettek, így ez a telefon is már micro USB csatlakozóval van ellátva, azon keresztül lehet tölteni is, ami tökéletesen működik.

    Az akksik töltése megmondom őszintén engem hidegen hagy. Nem havonta váltogatom a telefonjaimat, így ha jól beválnak, akkor évekig is használom őket, emiatt természetes, hogy az akksijait időnként cserélem. Korábbi telefonom 2 évig bírta egy akksival, amikor újat vettem bele, a PDA-mba évente vettem újat. Ha ebben a mini pro-ban ez az ára, hogy folyamatosan jól működjön, akkor az a pár ezer Ft-on már nem fog múlni. De elvileg a Li-Po aksikat többször lehet tölteni, mint a lítium ion-osokat.

  • Eagl3

    veterán

    válasz KL555 #423 üzenetére

    Nekem szinte csak SE telóim voltak eddig, semmivel sem rosszabb a töltőcsatlakozók meghibásodása mint más márkának, mint minden töltő, ez is pl. eloxidálódhat egy idő után ha nem megfelelően van tárolva stb. így előfordulhat, hogy nem mindig érintkezik...
    De mint a kolléga is említette, már szabványosítva vannak a töltők...

  • SE_HELP

    tag

    válasz KL555 #423 üzenetére

    A régebbi Sony Ericsson készülékeken lévő rendszercsatlakozóknak esetleg olyan hibájuk volt, hogy egy bizonyos idő után elkoptak, és lazán tartották a headset-et, vagy a töltőt. Az újabb készülékek már mind szabvány Micro USB csatlakozóval készülnek, így ugyanolyan, mint bármely más szabvány csatlakozóval szerelt készüléken.

    Az akkumulátora a készüléknek egy BST-38-as típusjelzésű, 970 mAh-s, Li-Polymer akkumulátor. Ennek a típusnak karbantartás szempontjából az a lényege, hogy teljesen (kikapcsolásig) lehetőleg nagyon ritkán (vagy inkább sose) merüljön le, illetve kerüljük a 10-15 perces töltési ciklusokat és ha egyszer már rákerül a töltőre, akkor ha egy mód van rá, töltsük fel teljesen. Egyébként az akkumulátor cserélhető, így bármikor lehet bele másikat vásárolni és azt akár házilag cserélni, valamint ugyanúgy, mint a készülék összes többi tartozékára, erre is 1 év garancia vonatkozik.

Új hozzászólás Aktív témák