Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz s4tch #51 üzenetére

    Kiegészítőnek persze hogy jó, eszem ágában sincs elvitatni.

    Nekem mondjuk olyan ambícióim vannak a leendő tableteimmel (Surface Pro, illetve hasonszőrű testvérei), hogy kódolni is fogok rajtuk a billentyűzettel. Végülis ez a szakmám.

    Az iPadet fogtam már be BT billentyűzettel + Jump Desktoppal (elég jó VNC+RDP kliens), így értem el az otthoni asztali gépemen a Qt Creatort. Kényszermegoldás volt, a helyzetben elég volt, de nem életképes már középtávon se. Viszont TeamViewerrel beugrani ismerőshöz, megoldani a problémáit elég (még az on-screen billentyűkkel is), nem egyszer csináltam.

    Kb. hasonlónak tapasztalom az Office funkciókat - amikor csak néhány apróságot kell egy szerződésben átírni, vagy leveleket nézegetni, vagy naptárazni, arra príma az összes modern rendszer. Aztán ha bejön egy többmillió soros Excel tábla, vagy egy terjedelmes dokumentum megírása (amit menet közben is át kell látni), neadjisten formázása és más utómunkája, akkor elfogy a potencia. Megírom tableten aztán átmásolom a laptopomra/desktopomra, hogy a bonyolult műveleteket megcsinálhassam? Bitch please kategória.

    Dokumentációt olvasni jól lehet tableten, ott viríthat melletted mindig, de sokkal hasznosabb lenne, ha forráskódot is böngészhetnék értelmesen (ha még diagramokat is rajzolna, hmmmm). Inteles gépen ennek semmi akadálya.

    Meg ott vannak speciális szoftverek (pl. adattárház manipulálásához), amiknek esélye sincs, hogy androidos portot készítenének belőle. A webes felület meg mondjuk Java applet alapú, máris meg vagyok lőve.

    Sok szövegnek sok az alja. Nekem ilyen feladatok vannak a munka címszó alatt, ezt a mostani paletta még nem tudja, vagy csak a nagyobb/drágább/nehezebb tablet PC-k formájában.

    luke.: Kiegészítőnek (pl. emailek, naptár kezelése), vagy ténylegesen azzal végezted a munkát? Nekem annyira nem mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Új hozzászólás Aktív témák