Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ABee

    tag

    válasz hejesírásó #11 üzenetére

    Jajj gyerekek ne kezdjük már megint ezt az eszement baromságot!

    Helyesíráso:
    "én ellenzem személy szerint minden térmegfigyelésre alkalmas eszköz terjedését, elvi okok miatt.
    inkább legyen kicsit magasabb bűnözés mint térmegfigyelés, ami ellen máshogy is lehet küzdeni csak drágább."

    Mik azok az elvi okok? Mit csinálsz az utcán sétálva amit nem szabad másoknak látniuk? A második részt meg remélem csak viccnek szántad. Én azt szeretem ha minnél alacsonyabb a bûnözés. És ha jól értem a térmegfigylés saját bevallásod szerint is a bûnmegelôzés hatékony és relatív olcsó módja. Akkor mégis mi a baj vele?

    Komolyan nem értelek benneteket. Mintha akkora veszélye lenne egy elnyomó rendszer kialakulásának, és az elnyomás kimerülne abban kogy kamerákat szerelnek a fejünk fölé. Ráértek még aggódni ha valamelyik szélsôséges párt szerzi meg a 2/3-os többséget a parlamentben, kiiktatja az alkotmánybíróságot és felfüggeszti a szólásszabadsághoz való jogunkat. Na akkor már tényleg baj van.

    Nem értem mi a gond azzal, hogy a britek. Robotgépekkel akarják fogyelni a tömeget az olimpia idején. Gondolom nem akarnak megint robbantásokat a buszokon. Vagy hogy megtörténjen valami hasonló mint Atlantában. Szerintem ez teljesen érthetô. Nyilván nem arra fogják használni hogy felvegyék a sok barmot aki részegen fetreng az utcán vagy hugyozik egy sarokban. Ha mégis, max lesz min röhögnünk a jútúbon.
    Néhányan mintha már divatból löknétek ezt a nagytesó 1984 hülyeséget. Tudni kell viselkedni térfigyelô eszközök közelében is és kész.

  • ABee

    tag

    válasz orbano #95 üzenetére

    Én nem parázok a terrorizmustól. Magyarországon élek, és itt nincs terror. Bünözés viszont van, az pedig reális probléma. Másik meg az, hogy azért egy olimpián nem árt figyelni. Lehetnek ott gonok rendesen. Amúgy a kommented második felével teljesen egyetértek, de ehhez hozzátartozik az is, hogy nem baj ha elôbb tudod ki a bûnözô és a megfigyelés segíthet ebben.
    Szóval szerintem picit félreértettél. Nem vagyok az a birka droid akit be lehet paráztatni pár külföldi robbantással. Nekem elsôsorban az a bajom, hogy sokan átesnek a ló túloldalára ezel a megfigyelésfóbia hülyeséggel. Szerintem a terror és megfigyeléspa mániások egy és ugyan az az állatfaj csak épp a kötél 2 különbözô végén amit ellentétes irányba húznak

  • ABee

    tag

    válasz shev7 #103 üzenetére

    Örülök, hogy te legalább normálisan érvelsz. Amúgy igazad is van abban, hogy a térfigyelô rendszerek nem kapják el a bûnözôket, de nem is ezt állítottam. Viszont szerintem segíthetnek az elfogásukban megfeleô támogatást nyújthatnak a járôrôknek. Egy másik oldalról megviszsgálva a dolgot. Ha kamerák helyett alkalmazzuk a rendôröket lehet hogy megint nem lesznek olyan hatékonyak mintha, a térfigyelô rendszeren keresztül követhetnék a bûnözôk menekülési útvonalát. Persze ebbe megint bele lehet kötni mert elég nehéz ilyen gyors reagálású egységeket megszervezni és összehangolni a munkájukat a térfogyelô rendszerrel. De szerintem nem lehetetlen.

  • ABee

    tag

    válasz shev7 #129 üzenetére

    Akkor be kell zárni az épületek ajtajait. :DDD
    (Amúgy nem hinném hogy minden menekülô be fog rohanni egy épületbe. Ha meg igen egyszerûen figyelhetik a kijáratait. Ha meg bennmarad annál jobb. Csak várja meg amíg kiér a S.W.A.T. :)) )

    Viccen kívül ez is egy vélemény, úgyhogy lassan be is fejezem a kötözködést mert úgy látom nagyon ellenzed valamiért a térfigyelô rendszereket és semmivel sem tudlak meggyôzi a hasznosságukról. De akkor szerinted mi a megoldás?

  • ABee

    tag

    válasz shev7 #143 üzenetére

    Lehet, de még így is nagy az esélye, hogy amikor üldözik a bûnözôket azok elvegyülnek a tömegben vagy esetleg berohannak egy épületbe és így lerázzák a zsarukat. :DDD

    Szerintem lassan hagyjuk meghalni a topikot. Csak elbeszéltek egymás mellett.

Új hozzászólás Aktív témák