Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    Kár, hogy a cikk nem objektív és nem tényszerűen közelíti meg a dolgot. Ezek az eszközök nem csak hardverek, hanem szoftverekkel együtt adnak egészet. Márpedig gyárthat a kis kínai bármilyen 4 magos, 2ghz-es hardvert 8 giga rammal, ha ahhoz két-három lelkes alkalmazott fejleszt hozzá ideig óriág egy szoftvert, aztán jövőre meg kalap kabát, nincs támogatás, akkor mehet a hardver a kukába. Hasonlóan az androidos telefonokhoz, hogy lehet bármennyi mag, bármennyi memória, stb. olyan szarúl van optimalizálva az android rájuk, hogy egy használhatatlan sitt az egész, tisztelet a kivételnek. (Miközben egy jól megköpködött almás körbefingja őket, mert ők egy pár készüléket gyártanak, rá egy programot és mivel oda összpontosul az energia, ez meg is látszik.

    A pi előnye az, hogy sokan fejlesztenek rá, sokan foglalkoznak vele és egyre jobban van rá optimalizálva minden. Ha bármivel megakadsz, akkor van hozzá támogatás, fórumok, stb. Egy banana pi-nél ha nem vagy linux fejlesztő vagy hasonló tudású, egy bug is véget vethet a kapcsolatnak. :)

    Én egyébként több, mint egy éve már média lejátszónak használom és tökéletesen elégedettek vagyunk vele. HDMI cec-en veszi tv távirányító jeleit, így plusz távkapcs se kell. A szoftveres gondok is elmúltak már, mondhatni a raspbmc és az openelec is teljesen jó, hibamentes mostanság már.

    [ Szerkesztve ]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Új hozzászólás Aktív témák