Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz trance89 #62 üzenetére

    Egyetértek, ezt a boritó és info-letöltős dolgot én is kikapcsoltam, csak a mappában megnyitom a filmet és lejátszom, igy elfogadható sebességű az openelec szerintem is. Legalábbis a DLNA mappalépegetések sem voltak gyorsabbak mint most a pi-vel. Én már egyáltalán nem cserélném le semmijen medialejátszóra, főleg ami 7W fogyaszt standby-ban.. Egy 2x ilyen erős Pi mondjuk jó lenne, de sajnos a B+ modell nem lett olyan mint vártam.

    Lortech: A yt kliens tényleg katasztrófa szerencsére én nem használom.. Nálam OE fut, abban sajnos akármit állitottam, ha a TV-re volt dugva a Pi usb-n akkor mindig bekapcsolta.. (az inputot nem váltja át nálam sem, a legutóbbi szokott menni)

    [ Szerkesztve ]

  • Lortech

    addikt

    válasz trance89 #62 üzenetére

    Nekem itthon a pi-n + 2 eszközön van xbmc, a telefonokat és tabletet nem számítva és általában upnp-n és sambán keresztül érik el egymást. A Pi madzaggal a routerre és egy NAS-ra kötve néhány tb-nyi tartalommal, lóg még rajta USB-n egy 3tb-os vinyó. Utóbbi ext4-re formázva, mert az NTFS kezelése önmagában megeszi az erőforrásokat pi-n, 1-2MB/s közötti írás, olvasás érhető el, ext4-gyel 4-7MB/s.
    Míg megnyit egy nagyobb mappát gondolkodik néhány 100ms-ot, hálózatról szintén. Nem vészes, de mivel látom nap mint nap hogy egy komolyabb gépen milyen pörgős az xbmc, így kissé zavaró. Nálam be van scannelve sok tartalom, ez nyilvánvalóan lassít rajta, mert rálépek egy filmre, zenére, betölti a borítót, adatokat róla. Nem azért használnám ezeket a funkciókat, hogy gyönyörködjek a kollekciómban, hanem mert kényelmes számomra. Pl. azt mondom, hogy ahhoz van hangulatom, hogy egy adott színésztől vagy rendezőtől akarok egy filmet megnézni, akkor rábökök és rögtön ott van a lista (nem pi-n). Nem pedig előveszek egy másik eszközt, rákeresek imdb-n, aztán összevetem azzal a listát, hogy mi van meg a kiszemeltek közül, stb. Vagy hasznos még a legújabb tartalmak előnézete a főképernyőn. Nincs azzal baj, hogy te az alapfunkcióit használod, ettől még nem lesz minden egyéb baromság.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák